Apple 2018’de Macbook Klavyelerini Dinamik E-mürekkep yapıyor

Apple’ın planları arasında 2018 yılında klavyelerini E-mürekkebe geçirmek var. Wall Street Journal’da yayınlanan bir habere göre Apple, Avusturlayalı Start-up Sonder ile bluetoothlu E-mürekkep klavye çalışmalarına başladı bile. Bu klavye sadece QWERTY yazımının yanında başka alfabeler ve temaya göre değişebilen Photoshop ve benzeri programlar için hassas tuşlar yer alacak şekilde tasarlanması düşünülüyor.

Ancak tabiki bütün bu söylentiler net değil. The Guardian ise Apple’ın Sonder’i almak için görüşmeler yaptığını iddia ediyor. Ayrıca Apple CEO’su Tim Cook’un Sonder’in yöneticisi ile ile geçen hafta Çin’de görüştüğü de iddialar araında.  Sonder ise bu iddiları red ediyor.

Ayrıca Reddit’te paylaşılan bir postta, Apple’ın denediği bir E-mürekkep ile çalışan prototipin var olduğunu kanıtlayan bir posterin var olduğu da iddialar arasında. Apple’ın her zaman yeni ürün ve teknoloji deneyen bir şirket olduğu ve böyle bir teknolojiyi de denemeyi istemesi pek şaşılmayacak bir durum.

Şimdiye herhangi bir fotoğraf ve video bu iddiaları kanıtlamak için yok. Tek elde olan Reddit’te paylaşılan bir poster. Ancak eğer Sonder’in klavyesi ilginizi çektiyse 199 dolara ön sipariş verebilirsiniz.

Cihan Barış

Teknoloji meraklısı, okumayı seven, biraz tembel, kendi yolunu arayan bir üniversite öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir