Bir Reddit çalışanı 6 Yıl Boyunca Çalışmadan Maaş Aldı

fish-480x341

6 yıl boyunca sadece League of legends oynayıp, internette gezinmek, canınız ne isterse yaptığınız bir işte çalışmak ister miydiniz? Reddit kullanıcı adı FiletOfFish1066 en sonunda yatarak çalıştığı işten kovuldu ama tam 6 yıl sonra. Şirketin ona yıllık verdiği maaş ise 95 bin dolar.

Peki bu nasıl olabildi?

İşe girdiğinin ilk 8 ayı yapması gereken bütün yazılım test görevlerini otomatik hale getirecek bir program yazmakla geçirdi. Daha sonra da arkasına yaslanıp ne yapmak isterse onu yaptı.  FOF, Reddit’e kendi cümleleri ile şöyle anlatıyor:

6 yıl boyunca işte hiçbir şey yapmadım. Şaka yapmıyorum. Haftada 40 saat boyunca işe gittim ve ofisimde LOL oynadım, Reddit’e gezindim ve canım ne isterse onu yaptım. Bu 6 saatte toplamda 50 saat iş yapmışımdır. Testler başarılı geçtiği için kimse bu durumu umursamadı. Hiçbir arkadaşım olmadığı için testleri yaparken sadece patronum ve yöneticim ile konuştum .”

Şimdi ise programlamayı unuttuğu için çok üzgünmüş bu yüzden artık iş bulamamaktan korkuyor. Tabi finansal olarak pek bir korkusu yok çünkü bu süre içinde 200 bin dolar biriktirmiş bile. LOL ve biraya bağımlı olduğu için bunları atlatıp tekrardan hayata dönmek için uğraşması gerektiğini söylüyor. Yeniden programlama ve algoritma öğrenmek için çalışıyormuş. Ne diyelim umarız yeni bir iş bulur. Bakalım onu da otomatik programa bağlayabilecek mi?

Kaynak.

Cihan Barış

Teknoloji meraklısı, okumayı seven, biraz tembel, kendi yolunu arayan bir üniversite öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir