BUGATTİ’NİN FRANSA’DAKİ ATÖLYESİ

Geçtiğimiz yıl Bugatti, Chiron modelini tanıttı ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ses getirdi. Süper araba olarak adalandırılan birçok araç varken Bugatti hız, güç ve lükste hepsini geride bırakmayı yine bildi. Üretilmiş en pahalı araba olarak.

Atölye olarak adlandırılan Fransa’daki bu küçük, temiz fabrikada bir efsane Chiron üretiliyor. Her araba için 20 kişiden oluşan bir ekip 1800’den fazla parçayı elleri ile birleştiriyor. Güç aktarımı ve bazı küçük parçaları birleştirmek 9 aydan uzun sürebiliyor. Ve her işlem tek tek kontrol ediliyor. En sonunda da her araç son bir test sürüşüne çıkartılarak herhangi bir sorun olup olmadığına bakılıyor. Milyonlarca lira değer mi orası size kalmış.

bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-20 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-19 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-18 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-17 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-16 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-15 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-13 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-12 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-11 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-10 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-9 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-8 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-7 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-6 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-5 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-4 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-3 bugatti-chiron-atelier-factory-in-france-2

 

Cihan Barış

Teknoloji meraklısı, okumayı seven, biraz tembel, kendi yolunu arayan bir üniversite öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir