Spectrm ile haberler artık Facebook Mesenger’da

spectrm

Medya sektörü her geçen gün hızla değişiyor ve yayıncıların bunu ayak uydurması gerekiyor. İşte Berlin’de kurulan Spectrm de sektöre farklı bir yaklaşım getirmek için giriyor. Spectrm’in faklılığı haberleri dağıtmak için Facebook Messenger,Slack ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarını kullananan chat botlar yapması.

Spectrm’in farklılığı yayımcılara içeriklerini günün her saati kullanıcılara sunabilme imkanı sunması. Böylece içirekler sadece sabah veya aşam değil gün ortasında da kullanıcıya iletilebiliyor.

Uygulama üzerinden yayınlarını paylaşmak isteyen yayımcıların herhangi bir kodlama bilgisine gereksinimi olmadan mesajlarını GIF, video veya daha başka araçlarla süsleyerek kolayca paylaşabilme imaknı sunuyor.

Spectrm teknolojisi sayesinde kullanıcı ile sohbet edebiliyor, cevap verip kullanıcı tepkisine göre uygun içeriği doğru zamanda uşlaştırma kapasitesine sahip.

Markalar kolayca hedef kitlelerine ulaşabiliyor ve kullanıcılar da facebook sayfası üzerinden veya link üzerinden yayıncının sitesine ulaşabiliyor.

Spectrm şuan içinde Business Insider, Bild gibi 50 kadar yayımcıyla çalışıyor.

 

Cihan Barış

Teknoloji meraklısı, okumayı seven, biraz tembel, kendi yolunu arayan bir üniversite öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir