WordPress ve Avantajları

wordpress-schwag-12

WordPress 2003 yılında başladı ve o zamandan beri çalışmaya devam ediyor. Önde gelen işletmeler tarafından tercih edilen ve dünyanın 70 milyondan fazla web sitesini oluşturmak için kullanılmış en güçlü araç haline geldi.

WordPress bugünün en kolay ve en güçlü blog yazarlık ve web sitesi içerik yönetim sistemidir. Aynı zamanda bloglama için en çok kullanılan platformdur. Ve bu yüzden küçük işletmeler bile ücretsiz olduğu için WordPress’i tercih ediyorlar.

Kendi web sitenize sahip olmayı istediğinizde, karar vermeniz gereken ilk ve en önemli şey, web sitenizi oluşturmak istediğiniz platformdur.

WordPress’i kullanmanın avantajları

Ücretsiz Bir web sitesi ile başlayan insanlar için, ücretsiz olması şüphesiz en önemli seçenektir. Bir web sitesine sahip olup hem de tonlarca para harcamak istemiyorsanız sizin tam biçilmiş kaftan.

Geniş tema seçenekleri WordPress’te binlerce ücretsiz temadan seçim yapabilirsiniz. Ya da 15 ila 100 dolar arasında herhangi bir yerden satın alınabilecek premium temalar da mevcuttur. Temanızı da özelleştirebilirsiniz. Güzel bir tema seçmek, web sitenizin görünümünü ve kullanıcı mennuniyeti için önemlidir.

Kullanım kolaylığı WordPress kullanımı son derece kolaydır. Süper karmaşık HTML kodlarını bilmek zorunda değilsiniz. Herhangi bir zamanda herhangi bir sorun yaşarsanız, bitirebilmek için kolayca bir programcı kiralayabilirsiniz.

Çok sayıda eklenti mevcuttur WordPress, diğer İçerik Yönetim Sistemlerinden daha fazla ücretli ve ücretsiz eklentileri sunmaktadır. Web sitenize ek bir özellik istiyorsanız, bunun için bir eklenti kolayca edinebilirsiniz.

Basit Arama Motoru Optimizasyonu WordPress’in üzerinde çalışmayı kolaylaştıran birkaç arama motoru optimizasyon aracı vardır. Hatta ücretsiz sürümü olan üzerinde kolayca çalışabileceğiniz bazı SEO özellikleri vardır.

WordPress’in yönetimi daha kolaydır Temanın ve eklentilerin yönetim dashboard’undan güncellenmesine izin veren dahili bir güncelleyici ile birlikte gelir. WordPress’in yeni bir sürümü geldiğinde de size bildirir.

WordPress farklı medya türlerini işleyebilir. WordPress’i kullanırken, sadece metin yazmakla sınırlı değilsiniz. YouTube videolarını, Instagram resimlerini, tweet’leri veya herhangi bir web sitesi bağlantısını, URL’yi yazınıza yapıştırarak ekleyebilirsiniz.

WordPress güvenlidir. WordPress, güvenliği göz önünde bulundurarak geliştirildiğinden, üzerinde herhangi bir web sitesini çalıştırmak için güvenlidir.

Cihan Barış

Teknoloji meraklısı, okumayı seven, biraz tembel, kendi yolunu arayan bir üniversite öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir