Ana Sayfa Gündem 2020’nin Yıldızı Olan Zoom, 2021’i Özel Bir Videoyla Kutladı!

2020’nin Yıldızı Olan Zoom, 2021’i Özel Bir Videoyla Kutladı!

Geride bıraktığımız yıl içinde yoğunlaşan sağlık krizi, iletişim kurma ve çalışma biçimlerimizi değiştirdi. Bu sırada; dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişinin Zoom platformundan faydalanarak uzaktan işlerini sürdürmeleri, eğitimlerine devam etmeleri, sağlık hizmetine ulaşmaları, aileleri ve sevdikleriyle görüşebilmeleri ve hatta evlenmeleri bile mümkün oldu.

Zoom, 2020’de 400’den Fazla Özelliği Bünyesine Ekledi

Zoom, 2020 yılında birçok önemli gelişmeye imza attı. Bunların başında kullanıcılara sunulan 400’den fazla özellik kadar, iş ve bireysel kullanım için yeni ürün ve çözümler geliyor.

Şirket için 2020’de önemli olan başlıklar aşağıdaki şekilde sıralanıyor:

– Türünün en iyi uygulamalarını Zoom deneyimine doğrudan dahil ederek, görüşme öncesi, esnasında ve sonrasında kesintisiz iş birliği ve toplantı yönetimi sağlayan ve etkileşimi artıran Zoom Apps tanıtıldı.

– Zoom for Home ile uzaktan çalışanlar, evlerindeki çalışma alanlarına Zoom üzerinde kesintisiz iletişim ve iş birliği sağlayan cihazlar dahil etti.

– OnZoom adlı sanal etkinlik pazar yeri ile online deneyimler sunmak, keşfetmek ve bunlara katılmak mümkün hale geldi.

– Tüm görüşmelere 256 bit AES-GCM şifreleme ekleyen ve diğer güvenlik geliştirmeleriyle toplantı sahibi kontrolleri ekleyen Zoom 5.0 sürümü kullanıma açıldı.

– Uçtan uca şifreleme, Zoom sunucuları da dahil olmak üzere, katılımcıların haricinde kimsenin toplantıyı şifreleyen şifre anahtarlarına erişimi olmamasını sağladı.

Özellikle Zoom 5.0 ve uçtan uca şifreleme, şirket için güvenliğin en üst seviyedeki öncelik olduğunun altını çizdi. Platformun küresel kullanımı büyük bir hızla artarken, şirket mühendislik kaynaklarının tamamını kullanıcı güvenliğini artırmaya ayırdı. Ürün ve mühendislik ekipleri, kapsamlı görüşme içi kontrollere erişim sağlayan Güvenlik simgesi, “Kullanıcı Raporla” işlevi ve daha detaylı veri yönlendirme seçenekleri gibi güvenlik geliştirmelerine odaklandılar.

Yıl Sonuna Özel Bir Jestle Görüşme Limitini Kaldırdı

Zoom CEO’su Eric S. Yuan, 2020 yılını değerlendirirken şu ifadeleri kullandı: “İş arkadaşları, müşterileri, iş ortakları, sınıf arkadaşları, aile mensupları ve arkadaşlarıyla bağlı kalmak için Zoom’a güvenen herkese en içten şükranlarımı sunuyorum. Bizi evlerinize, hastanelere ve okullarınıza kabul ettiğiniz için teşekkürler. Doğum günlerinizin, düğünlerinizin ve mezuniyetlerinizin bir parçası olmamıza izin verdiğiniz için teşekkürler. Bizleri hayatınıza dahil ettiğiniz için teşekkürler.”

Bu yıl sonuna özel olarak ücretsiz kullanıcıların 40 dakikalık görüşme sınırını kaldıran şirket, 31 Aralık akşamı saat 19.30’da başlayacak 50 bin kişilik benzersiz bir “online yılbaşı kutlaması”na hazırlanıyor.

50 Bin Kişilik Online Yılbaşı Kutlamasına Katılmak İçin Kayıt Yaptırın

Dünyanın en büyük gökdeleni Burj Khalifa’nın mimarı Emaar ile iş birliği yapan Zoom, Emaar’ın Downtown Dubai’de gerçekleştireceği yeni yıl kutlamalarını küresel ölçekte gerçekleştirilecek bir Zoom video görüşmesiyle canlı yayınlanacak. Dünyanın dört bir yanından 50 bini aşkın kişi bu görüşmeye davet edilecek ve 2021’e Zoom üzerinden gerçekleştirilen ilk yılbaşı kutlamasında girecek. Downtown Dubai’de gerçekleştirilecek etkileyici havai fişek ile ışık gösterilerine katılmak için bu bağlantı üzerinden kayıt yaptırmak gerekiyor.

Zoom’dan 2020’ye özel video

2021’de de platform ve kullanıcı güvenliğini önceliklendirmeye devam edecek ve çalışmalarıyla politikaları konusunda saydamlığını sürdürecek.

Şirket, ayrıca yıl sonuna özel bir video da yayınladı. Bu videoyu bu adresten izleyebilirsiniz.

Zoom hakkında

Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM) kesintisiz video ortamında verimliliği artırmak için ekipleri bir araya getirir. Kolay, güvenilir, yenilikçi ve video öncelikli tümleşik iletişim platformumuz, masaüstü bilgisayarlar, telefonlar, mobil cihazlar ve konferans odası sistemleri arasında video toplantılar, webinar’lar ve sohbet gerçekleştirilmesini sağlar. Zoom, önde gelen iş uygulaması entegrasyonları ile kurumlara üstün deneyim sunar ve geliştirici araçları ile özelleştirilmiş iş akışları yaratmalarını sağlar. 2011 yılında kurulan Zoom’un merkezi San Jose, Kaliforniya’dadır ve dünyanın farklı noktalarında ofisleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için zoom.com adresini ziyaret edebilir, @zoom_us hesabını takip edebilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Hearthstone Darkmoon Yarışları Başlıyor

Azeroth’un en hızlı ve tehlikeli yarışması Darkmoon Yarışları başladı!Anka Yılını, Ashes of Outland,...

Çin Aşısı Olan Coronavac Aşısının Yan Etkileri Nelerdir ve Alerji Riski Var Mı?

Bu günlerde Çin’den ithal edilen Sinovac firmasının Coronavac aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Aşının yapılmasıyla birlikte aşının yan etkileri, alerji riski ve...

Twozero Ventures, Türkiye’nin İnternet Televizyonu BluTV’ye Yatırım Yaptı

Twozero Ventures, Türkiye'nin önde gelen reklamsız, online dizi ve video izleme platformu BluTV’ye yatırım yaptı. Yatırımla beraber BluTV’nin yüzde 2.77 hissedarı oldu. Böylece twozero Ventures,...

Twitter Reklam Yasağı Reklamveren Penceresinden Ne İfade Ediyor?

19 Ocak tarihi itibari ile Resmi Gazete yayını ile yürürlüğe giren reklam yasağının kısa özeti; “Twitter uygulamasına Türk Şirketler artık reklam veremeyecek.”...

WhatsApp Gibi Veri Paylaşımındaki Sorunlar Blockchain ile Çözülebilir Mi?

Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, WhatsApp'ın Türkiye'deki kullanıcıları için 'İmzala yoksa 8 Şubat'ta hizmet vermeyi keserim' tehdidiyle sunduğu sözleşme dayatmasını ve geri...