Ana SayfaBilim3D Yazıcı "Hayat" Olacak

3D Yazıcı “Hayat” Olacak

İsrail’de adımları atılan bu teknoloji bir zaman sonra hayat ve umut olmaya başlayacak. Dünyada ilk kez yapılan bu buluş İsrail’deki Tel Aviv Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi. Bu buluşun başarılı olma sebebi ise insan hücrelerinin kullanılmasıydı. Bu insanlık adına yapılan büyük adım şimdilik tavşan kalbi büyüklüğünde fakat bilim adamları aynı teknolojiyi kullanarak insanlara hayat olmayı amaçlıyor.

Şu an çalışmalarını sürdürdükleri ve bir sonraki hedef olan yapay kalbe, kalbin esas işi olan kan pompalama görevini ve onun gerçek bir kalpmiş gbi davranmasını sağlamak. Daha sonrasında ise bu önemli buluşu insan kalbi boyutlarına getirebilmek .

İçinde bulunduğumuz bu çağda en çok rol oynayan teknoloji, tıp alanında da çok büyük bir yer kaplıyor. Yapılan bu mucizevi buluş bir kaç yıl sonra bir umut , belki bir organ ve belkide hastalar için tekrardan yeni bir hayat olmaya başlayacak. Ülkemizde bu gibi adımların atılmaya başlanması , özellike üniversitelerde bu çalışmalara daha çok yer verilmesi ve yönelimin artması gerçekten gurur verici bir şey. Kendi adıma konuşmak gerekirse insanlık adına yapılan bu buluşlar ile bir çok hastalığın üstesinden teknoloji sayesinde geleceğimize inanıyorum.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER