Ana Sayfa5 Haziran Dünya Çevre Gününü Kutluyoruz

5 Haziran Dünya Çevre Gününü Kutluyoruz

Dünya Çevre Günü, gezenimizi tehdit eden en büyük çevresel ve iklimsel sorunlara dikkat çekmek için önemli bir gün. Ailelerin tüm tv platformları üzerinden ulaşılabildiği çocuk ve eğlenceli bilim kanalı Da Vinci TV5 Haziran Cuma günü Dünya Çevre Günü’ne özel bir çocuk kuşağı hazırladı.

Dünyamızı ve çevremizi nasıl koruyabileceğimiz ve temiz tutabileceğimiz konusunda çocukları bilinçlendirmeyi hedefleyen Da Vinci’nin Dünya Çevre Günü özel kuşağı, 17.00 – 20.00 saatleri arasında yayınlanacak.

Hepimizin evi olan dünyamızın her tarafında aynı çevre problemleriyle karşılaşıyoruz; çok fazla çöpümüz, atığımız var ve bunların geri dönüşümlerini doğru şekilde yapamıyoruz. Tüm bu atıklar yeryüzünü, suyu ve hatta havayı her geçen gün çok daha fazla kirletiyor. 5 Haziran Cuma günü, tüm çocuklarımızı dünyamızı nasıl daha iyi koruyabileceğimizi öğrenmeleri için Da Vinci TV’nin verimli ekran saatlerine bekliyoruz.

Hep birlikte iklim değişikliği sebeplerini, havanın gücünü, doğayla ilgili geleceğin mesleklerini ve evde kalırken bile geri dönüşümle ilgili neler yapabileceğimizi öğreneceğiz.

Da Vinci TV Dünya Çevre Günü Özel Çocuk Kuşağı

17:00 Eğlenceli Geri Dönüşüm – Sahte Dağınıklık

17:30 Eğlenceli Geri Dönüşüm – Plastik Kukalar

18:00 Büyüyünce Ne Olsam? – Şehir Çiftçisi

Büyüyünce Ne Olsam? – Orman Yöneticisi

18:30 Genç Şef Matilda Ramsay – Deniz Aslanlarına Yardım

19:00 Bunları Biliyor muydun? – Mevsimlik Bilim

19:30 Bilimi Kendin Yap – Havanın Gücü

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER