Ana SayfaDonanım & Yazılım5G Teknolojisi, 4G'yi Tahtından Edecek!

5G Teknolojisi, 4G’yi Tahtından Edecek!

Süper hızlı 5G mobil internet bağlantısı, Türkiye’de sınırları zorlayarak tüm kullanıcıların hayatlarında yer alacağa benziyor.

5G Hızla Yaygınlaşıyor

Şu an bir çoğumuzun hayatında yer alan 4G/LTE teknolojisinin, 5G teknolojisinin gelmesiyle pabucunun dama atılacağı tahmin ediliyor. Bunu söylememizin nedeni 5G’nin indirme hızı performansının kendisinden önceki teknolojilere göre çok daha hızlı olması. 5G Kullanıcılarına oyun indirime hızı bakımından 4G’ye göre daha üstün bir performans imkanı sunuyor. Bir oyunu 4G ile indirdiğimizde 15 saniye sürerken, 5G teknolojisi bu süreyi 1.5 saniye gibi oldukça kısa bir süreye indirerek kullanıcılar için cazip hale gelecek.

5G Sağlık Sektöründe

5G’nin artık hayatımızda büyük bir yeri olacak. Sağlık sektöründe uzaktan yapılacak cerrahi işlemlerde de 5G teknolojisi büyük kolaylık sağlayacak. Ameliyatlar 5G üzerinden yapılabilecek; milisaniye hızından bahsettiğimiz bu teknoloji sayesinde özellikle uzaktan cerrahi operasyonların yapılması artık daha kolay olacak. Doktorlar, 5G üzerinden robotları kullanarak bir başka ülkeden operasyon gerçekleştirebilecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER