Ana SayfaGündemJeff Bezos Hala Dünyanın En Zengini

Jeff Bezos Hala Dünyanın En Zengini

Koronavirüs pandemisi, dünyayı her yönden etkilemeye devam ederken, dünya milyarderlerinin de gelirlerinin azalmasına neden oluyor.

Forbes tarafından yayınlanan milyarderler listesine göre 2019 yılında dünyada toplam 2153 milyarder varken bu sayı 2020 yılında 2095’e düştü. Aynı zamanda bu milyarderler 2019 yılında 8.7 trilyon dolar toplam değere sahipken, 2020 yılında ise bu rakam 8 trilyon dolara geriledi. Bunun en önemli etkisi koronavirüs pandemisi olduğu söylenirken diğer bir etkenin ise petrol anlaşmazlığı nedeniyle ortaya çıkan belirsizliğin olduğu da düşünülüyor.

Küresel pandemi olsun olmasın Amazon’un kurucu sahibi Jeff Bezos hala dünyanın en zengini olarak listede birinci sırada yer alıyor. Jeff Bezos, boşandığı eski eşine 38 milyar dolar tazminat ödemesine rağmen hala 113 milyar dolar servete sahip. Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 98 milyar dolarlık servetiyle ikinci sırada yer alıyor.

Oracle teknoloji sorumlusu Larry Ellison 62.2 milyar dolar servetiyle beşinci sırada, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise 54,7 milyar dolar servetiyle yedinsi sırada yer alıyor. BU da gösteriyor ki dünyanın milyarderleri arasında ilk son sırada dört tane teknoloji devinin başındaki isimler yer alıyor.

Bir diğer dikkat çekici husus ise dünyanın milyarderleri listesine Zoom CEO’su Eric Yuan’ın girmesi oldu. Yuan, 5.5 milyar dolarlık servetiyle 293. Sırada yer alıyor.

Dünya milyarderleri listesini ayrıntılı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

Kaynak: TNW

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER