Ana SayfaDonanım & YazılımABD'de TikTok Yasaklanıyor Mu?

ABD’de TikTok Yasaklanıyor Mu?

ABD Başkanı Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nde TikTok‘u yasaklayabileceklerini açıkladı.

Dünyanın pek çok ülkesinde TikTok ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Hindistan TikTok ile ilgili yakın zamanda bir adım atarak yasaklamıştı. Hindistan’daki sebep her ne kadar Çin ile yaşanan gerilim olsa da TikTok ile ilgili farklı sebeplerdeki tartışmalar tüm dünyada devam ediyor. Bu gelişmeler üzerine TikTok, imaj tazelemek için genel merkezini Londra’ya taşımak için girişimlerde bulunmaya başlamıştı. Şirket, önümüzdeki yıllarda Londra ve Çin dışındaki bölgelerde iş gücünü önemli ölçüde artırmayı da planlıyor. Ancak Londra, şirketin taşınmayı planladığı yerlerden yalnızca bir tanesiyken konum henüz kesinleşmedi.

ABD Başkanı Trump ise TikTok‘un yasaklanmasıyla ilgili hareket edeceklerini açıkladı. TikTok’un herhangi bir ABD’li şirkete satın alınmasına da sıcak bakmadığını açıklayan Trump, TikTok için yetkilerini sonuna kadar kullanacağını da belirtti.

Eğer ki TikTok ABD’de yasaklanırsa, şirkete yazılım, donanım veya hizmet sağlayan ABD şirketlerini de engelleyebilir. Bu yasaklar, uygulamanın Apple ve Google uygulama mağazalarından kaldırılmasına neden olarak ABD menşeli IP kullanımını bile sona erdirebilir.

TikTok‘un karşı karşıya kaldığı en büyük suçlamalardan bir tanesi de veri ihlali. Sürekli çıkan bu iddialar ile ilgili TikTok CEO’su Kevin Mayer, şirketin TikTok kullanıcılarının verilerini Çin hükümetine devretmeyeceğine dair söz vermesine rağmen tartışmalar ve suçlamalar devam ediyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER