Ana SayfaDonanım & YazılımAcil Durumlarda Çalışanların Güvenliğini Sağlayan Çözüm

Acil Durumlarda Çalışanların Güvenliğini Sağlayan Çözüm

Elektronik güvenlik teknolojileri uzmanı Sensormatic, Acil Toplanma Yeri Yoklama Çözümü ile başta deprem olmak üzere afetlere ve acil durumlara karşı tüm iş yerlerini hazır hale getiriyor. Çözüm sayesinde olağanüstü durumlarda yaşanabilecek karmaşanın önüne geçilerek çalışan güvenliği sağlanıyor.

Türkiye birçok açıdan afet bölgesinde yer alan bir ülke. Buna karşın uzmanlara göre hem bireyler hem şirketler başta deprem olmak üzere afetlere ve acil durumlara yeterince hazır değil. Özellikle acil bir durum karşısında yüzlerce hatta binlerce çalışan istihdam eden kurumların çalışanlarını nasıl ve nerede toplayacakları, tahliye süreci takibini nasıl yapacakları en önemli sorunlardan biri. Her saniyenin kritik olduğu yangın, deprem ve benzer acil durumlarda toplanma alanı yoklamasının hızlı ve doğru yapılması hayati değer taşıyor.
Elektronik güvenlik teknolojileri uzmanı Sensormatic de Acil Toplanma Yeri Yoklama Çözümü ile işletmelerin bu en kritik ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Personel kartının, mobil okuyucu entegre edilmiş tablete okutularak yoklamanın doğru ve hatasız yapılmasını sağlayan çözüm, bina içerisinde kalan personel varsa, bulunduğu yerin bölgesini gösteriyor. Boşaltılması gereken yerde kalan personel ya da ziyaretçinin lokasyon bilgisine anında ulaşarak, hızlıca müdahale edilmesine olanak tanıyor.

Warsaw, Poland. 15 October 2018. Evacuation of an office building. People exit the building on exit door.

Kaç kişinin nerede mahsur kaldığını gösteriyor

Yangın, deprem, sel veya benzeri olağanüstü durumlarda itfaiye, ilk yardım ekipleri ve güvenlik güçlerinin bina içinde kaç kişi kaldığını ve hangi katlarda bulunduklarını görmeleri acil müdahale açısından büyük önem taşıyor. Ancak, bu tip olağanüstü durumlarda binanın hızla boşaltılabilmesi için turnikeler açılıyor ve kimse kartını okutmadan hızla dışarı çıkıyor. Hızın çok önemli olduğu bu tip durumlarda bina güvenliğinin kaç kişinin dışarı çıktığını sayması veya hangi katlarda kimlerin kaldığını belirlemesi neredeyse imkânsız. Acil Toplanma Yeri Yoklama Çözümü acil durumlarda yaşanan insan akışını doğru yönetmeyi sağlıyor.

Geçiş kontrol yazılımı ile entegre çalışabiliyor

Çözümün bir diğer önemli özelliği de Passlogic yazılımıyla entegre olması ve marka bağımsız tüm tabletlerde çalışması. Bina dışındaki güvenli alanlara şarj ünitesiyle birlikte yerleştirilen Acil Toplanma Yeri Yoklama Çözümü, alanın büyüklüğüne göre birden fazla tablette kullanabiliyor. Farklı tabletlerden gelen bilgiler ortak olarak işleniyor. İnternetin kesildiği durumlarda ise tabletler arasında kişisel erişim noktası (hotspot) bağlantısı kurularak toplanan veriler birleştirilebiliyor.

Raporlama da yapıyor

Yoklama alınması gereken ancak kart okuyucu montajının mümkün olmadığı yerlerde de kullanılabilen çözüm, başta plazalar, depolar ve üretim tesisleri olmak üzere çalışan güvenliğinin sağlanması gereken her türlü mekanda kullanılabiliyor. Çözüm raporlama da yapıyor. Passlogic ile topladığı verileri kullanarak anlamlı raporlar üretiyor. Geleneksel raporlardan farklı olarak kişiselleştirilmiş rapor olanağı sağlıyor. Kullanıcılar kendi belirledikleri filtrelerle özel raporlar oluşturabiliyor, bu raporların istenen zamanlarda otomatik gönderimleri de sağlanıyor.

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri

1994 yılından beri sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, 12 farklı sektörde ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan güvenlik teknolojileri ve iş zekası çözümleri entegratörüdür.

300’e yakın uzman çalışanı ve Türkiye’de 16 farklı şehirde bulunan teknik ekibiyle Perakende, Bankacılık-Finans, Ticari-Endüstriyel tesisler, Havacılık, Kamu-Adalet, Enerji, Eğitim, Turizm ve Otelcilik, Sağlık, Spor, Ulaştırma ve Lojistik ve Veri Merkezi alanlarına güvenlik ve operasyonel verimlilik sağlayan teknolojik çözümler sunar.

Sensormatic güvenlik ve iş zekası kategorilerinde çözüm sunar. Güvenlik teknolojileri kategorisinde video izleme, geçiş kontrol, yangın algılama, seslendirme-anons, hırsız ihbar ve elektronik ürün takip çözümleri bulunur. İş zekası kategorisinde personel devam takip sistemleri, RFID demirbaş ve envanter yönetimi, gerçek zamanlı lokasyon belirleme, trafik analizi, elektronik fiyat etiketi ve kayıp önleme yönetimi çözümleri yer alır. Sensormatic ayrıca pandemi döneminde yeni normale geçişte, kurumların çalışanlarının ve müşterilerinin sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla ateş ve maske kontrolü yapan termal ve video analiz özellikli kameralar, bir alandaki kişi sayısını gerçek zamanlı ölçüp, kapasite aşıldığında uyarı veren yoğunluk ölçüm çözümü, bireyler arasındaki sosyal mesafenin korunmasını sağlayan sosyal mesafe koruma çözümü ve temas etmeden geçişe olanak veren geçiş kontrol çözümleri sunmaktadır.

2011 yılında gerçekleşen birleşme ile bir Securitas grup şirketi olan Sensormatic, bu köklü uluslararası yapıdan aldığı güçle teknoloji ve insanın uyum içinde çalıştığı lokal ve global projeler üretir. 1934’te kurulan ve merkezi İsveç’te bulunan Securitas, toplam 48 ülkede, uzman güvenlik hizmetlerinden, teknolojik çözümlere ve danışmanlığa kadar uzanan geniş hizmet yelpazesi ve 355 binden fazla çalışanı ile hizmet veriyor.  *Sensormatic bir Securitas Grup şirketidir.                                        

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER