Ana Sayfa Donanım & Yazılım Adform, Oyun İçi Reklamların Gelişmiş Kullanımı İçin Anzu İle İş Birliği Yaptı

Adform, Oyun İçi Reklamların Gelişmiş Kullanımı İçin Anzu İle İş Birliği Yaptı

Adform MEA ve APAC Bölgeleri Satış Direktörü Cem Eroğlu, 2020 yılında küresel programatik reklam harcamalarının 98 milyar doları aşmasını ve dijital reklam harcamalarının yüzde 68 büyümesini beklediklerini belirtti. 

Adform tarafından geliştirilen ve 30 bini aşkın marka tarafından kullanılan FLOW platformu, reklamverenlerin dijital ve dijital açık hava reklamlarını tek bir arayüz üzerinden yönetmelerini sağlıyor. Adform İstanbul üzerinden Anzu.io ile gerçekleşen global anlaşma ve iş birliği sayesinde, FLOW kullanıcısı reklam verenler, bu mecraların yanı sıra oyunlar aracılığıyla, yüksek özelleştirme kabiliyetlerini kullanmaya devam ederek milyarlarca kişiye ulaşabilecekler.

Oyunları kesintiye uğratmayan teknoloji

Geleneksel pazarlama yaklaşımlarının ulaşamadığı küresel oyun sektörü, 3,1 milyarı aşkın kullanıcı tabanıyla günümüzün çok dokunuşlu reklam stratejileri için büyük önem arz ediyor. Ubisoft gibi dev oyun yapımcıları tarafından kullanılan Anzu’nun oyunlara gömülü reklam teknolojisi, oyun keyfini bölmeyen yaklaşımıyla oyunseverleri rahatsız etmeden görüntüleme yapabiliyor. 

Adform’un onlarca yıllık inovasyon birikimiyle geliştirdiği bağımsız ve tam entegre reklam platformu, yüksek özelleştirme, şeffaflık ve güvenlik özellikleriyle reklam verenlerin çoklu kanal kampanyalarını hiç olmadığı kadar kolay yönetmelerine ve sahip oldukları verileri ne iyi şekilde kullanmalarına olanak tanıyor. Anzu iş birliği sayesinde, platformun kullanıcıları artık programatik reklamlar aracılığıyla mesajlarını küresel oyuncu tabanına iletebilecek.

Adform FLOW ile yüksek doğrulukta kitle hedeflemesi

Adform FLOW kullanıcıları, Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK), AB Genel Veri Koruma Regülasyonu (GDPR) ve Çocukların Verilerinin Korunma Kanunu (COPPA) ile uyumlu çalışan sistem aracılığıyla yüksek kaliteli doğrudan trafik elde edebilecek. Öte yandan, FLOW’un sunduğu reklam yerleştirme özgürlüğünden ve yüksek doğrulukla kitle hedeflemesi için ihtiyaç duyulan verilerden faydalanmaya devam edecek.

Konuyu değerlendiren Adform MEA ve APAC Bölgeleri Satış Direktörü Cem Eroğlu, 2020 yılında küresel programatik reklam harcamalarının 98 milyar doları aşmasını ve dijital reklam harcamalarının yüzde 68 büyümesini beklediklerini belirtti ve “Günümüz dijital reklam harcamalarının üçte ikisini oluşturan programatik reklamlar, Anzu iş birliğimiz sayesinde yeni ve dinamik bir kanala açılıyor. Oyun içi reklamlar yüksek izleme oranları ve ölçümleme şansıyla dikkat çekiyor. İş birliği anlaşmamızın birçok başarı projenin gerçekleşmesine olanak tanıyacağına inanıyor ve programatik reklamları oyun dünyasına taşımaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Oyun içi reklam kampanyalarının oyun deneyimine saygı duyması ve bilinçli şekilde yürütülmesi gerektiğine inandıklarını belirten Anzu İş Operasyonları Direktörü Yaniv Rozencweig, “İş birliğimiz sayesinde Adform kullanan binlerce reklam veren, oyun içi reklam teknolojimizden faydalanarak yüksek görüntülenme sayısı ve marka uyumluluğu garantisiyle devasa oyun pazarına ulaşabilecek” dedi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Razer, CES 2021’de RGB Aydınlatmalı Yüksek Teknolojili Yüz Maskesini Tanıttı

Yüksek teknolojili oyun sistemleri ve aksesuarları geliştirmenin yanı sıra, Razer genellikle bazı sıra dışı ürünler üretiyor. Şirketin oyuncular için sakız vb ürettiğini gördük. Şimdi de, Irvine merkezli şirket Project Hazel...

Bu Hafta Teknoloji Dünyasında Ne Oldu? – 17 Ocak 2021

İşte bu hafta Teknorex’in teknoloji dünyasında olanlar!WhatsApp’tan Türkiye’deki Kullancılara Özel Bilgilendirme

Emre Alkin: Bağımsız Olarak Devletlerin Tamamen Kağıt Paradan Dijital Paraya Geçiş Yapacakları da Anlaşılıyor

2020 yılının kripto paralarda diplerin ve zirvelerin yılı olması ile birlikte 2021’deki performansları daha da fazla merak edilmeye başladı. Bitcoin’in tüm zamanların...

İstenmeyen Pazarlama Mesajlarına Son: “Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS)” Hizmete Açıldı!

Ticaret Bakanlığı'nın, tüketicilerin istenmeyen SMS, e-posta ve sesli aramalar gibi iletilerle ilgili maruz kaldığı rahatsızlıkların ortadan kaldırılması amacıyla oluşturduğu "Ticari Elektronik İleti...

LG’den Evcil Hayvan Dostu Dik Süpürge: A9 Cordzero PetNBed

Evini dört ayaklı bir arkadaşla paylaşanlar tüylü dostların kıymetini çok iyi bilir. Varlıklarıyla neşe ve huzur veren, hayatımızın her anını bizimle paylaşan...