Ana SayfaGündemAdres değişikliği bildirimi e-devlet üzerinden yapılacak

Adres değişikliği bildirimi e-devlet üzerinden yapılacak

Günümüzdeki salgın tehdidi nedeniyle vatandaşların kamu kurumlarında yapabileceği bazı işlemler e-Devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştı. Ücretsiz maske dağıtımı başvurularında gördüğümüz duruma adres değişikliği bildirimi de eklendi. Sosyal mesafenin korunması, insanların virüs tehdidi ile karşılaşmaması için her geçen gün yeni kararlar, yaptırımlar uygulanıyor.

Bu süreç içerisinde alınan ilk karar olan ücretsiz maske dağıtımı başvurularının e-Devlet üzerinden alınması kararına ek olarak yeni bir karar daha alındı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi Twitter hesabından, vatandaşların normal şartlarda nüfus müdürlüğüne giderek yaptığı adres değişikliği bildiriminin artık e-Devlet üzerinden yapılacağını açıkladı.

e-Devlet üzerindeki başvuru sayfasında yer alan uyarıya göre yapılan bildirim mobil imza, e-imza ya da SMS doğrulaması yöntemleri ile tamamlanabiliyor. SMS doğrulamasının yapılacağı numaranın, e-Devlet profilinizde doğrulanmış cep numarası olarak yer alması gerekiyor.

e-Devlet üzerinden adres değişikliği bildirimi sayfasına www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha önceden paylaştığımız ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili haberimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER