Ana SayfaGündemAirbnb, Çalışanlarının Yüzde 25'ini İşten Çıkarıyor

Airbnb, Çalışanlarının Yüzde 25’ini İşten Çıkarıyor

Koronavirüs pandemisinin en fazla etkilediği şirketlerden biri Airbnb olmuş gibi görünüyor. Şu anda 7500 çalışanı bulunan şirket, çalışanlarının yaklaşık dörtte birini yani 1900 civarında kişiyi işten çıkarıyor.

Şirket, toplu rezervasyon iptallerine ve Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki kısıtlamaların kaldırılması durumunda gelecekteki rezervasyonların geri dönmesi ihtimaline karşılık çalışmalarına devam ediyor. 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Airbnb gelirde önemli bir kayıp yaşadı. Airbnb CEO’su Brian Chesky, 2020 yılındaki gelirin 2019 yılının yarısı kadar olabileceğini açıkladı.

Airbnb, koronavirüs pandemisi nedeniyle 31 Mayıs’a kadar yapılan rezervasyonlar için daha esnek bir iptal politikası açıkladı. Bu durum seyahatlerini gerçekleştiremeyecek müşteriler için iyi bir imkan olsa da iptaller gelir kaybı olduğundan dolayı ev sahiplerini oldukça fazla etkiledi. Airbnb de internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlar üzerinden para kazandığından dolayı iptaller nedeniyle de büyük gelir kaybına uğradı.

Kaynak: The Verge

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER