Ana SayfaDonanım & YazılımAkıllı Telefonlara Ekran Altı Kameralar Çok Yakında Geliyor

Akıllı Telefonlara Ekran Altı Kameralar Çok Yakında Geliyor

Çinli OLED ekran üreticisi Visionoxdünyanın seri üretime uygun ilk ekran altı kamera çözümünü geliştirdiğini iddia ediyor.

Visionox uygulamada oldukça şeffaf malzemeler, yeni sürücü devreleri ve piksel yapıları kullanıyor. Şirkete göre bunların kombinasyonu, ekran altı kameralar için cazip bir çözüm yaratıyor.

Şirket, daha iyi şeffaflık sunan yeni organik ve inorganik malzemeler kullandığı söylüyor. Visionox daha iyi verimlilik için mümkün olduğunca çok saydam malzeme kullanmış. Bu arada, şeffaf olmayan parçalar için, ışığın kırılmasını önlemek için şeffaf iletken katmanlar kullanmış durumda.

Ekran altı kamera ile karşılaşılan en büyük engellerden biri de görüntü kalitesi oluyor. Bununla birlikte, Visionox, teknolojinin selfie ve video görüşmeleri için mevcut kamera sistemleri ile eşit olacağını söyledi.

Ekran altı kameralar, çentikler gibi ekranı engellemediği için genellikle ideal bir çözüm olarak kabul ediliyor.

Akıllı telefonlardaki ekran altı kameraları ilk kez duymadığımızı belirtmek gerekir. Oppo ve Xiaomi gibi Çinli akıllı telefon devleri , geçmişte prototip ekran altı akıllı telefonlarını gösterdiler.

Visionox teknolojisinin seri üretime hazır olduğunu söylese de, uygulamasını bir akıllı telefonda ne zaman göreceğimize dair hiçbir açıklama bulunmuyor. Bu yılın sonunda veya gelecek yılın başında olmasını bekliyoruz.

Visionox’un iddialarına göre, ekran altı kamera teknolojisi için biraz umut var gibi görünüyor.

Teknoloji haberleri ve gündemden haberdar olmak için Teknorex‘i takip etmeye devam edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER