Ana SayfaGündemAkustikhane Yarının Müzisyenlerini Paribu’nun İşbirliği ile Keşfediyor

Akustikhane Yarının Müzisyenlerini Paribu’nun İşbirliği ile Keşfediyor

Televizyonda ve dijital platformda yaptığı yayınlarla pek çok ilke imza atan Akustikhane, sektöre farklı bir soluk getirecek “Yeni Yerli” projesinde Paribu ile iş birliği yapıyor. Türkiye’nin en büyük kripto varlık işlem platformu olan ve son dönemde; “Herkesin aklında Paribu” başlığı altında yaptığı iletişim çalışmaları ile dikkat çeken Paribu, yeni nesil bir bakış açısıyla tasarlanan “Akustikhane: Yeni Yerli” projesine destek veriyor. Keşfedilmemiş isimlerin, duyulmamış bestelerin müzikseverlerle buluşacağı “Akustikhane: Yeni Yerli” programı, 10 Mayıs’ta Akustikhane’nin YouTube kanalında 19.00’da başlıyor.

Farklı bir vizyon ve bir çatı müzik platformu markası kimliği ile müzikseverleri heyecan verici serüvenlere çıkarmaya hazırlanan Akustikhane, “Yeni Yerli” adlı yepyeni projesini 10 Mayıs Pazartesi günü YouTube kanalında başlatıyor. Yarının yıldızlarının keşfedileceği “Akustikhane: Yeni Yerli” programı, yarının dünyasının markalarından biri olan Paribu’nun desteği ile gerçekleşiyor.  


Akustikhane’nin Instagram üzerinden düzenlediği yarışma sonucunda, daha önce hiçbir yerde kaydına rastlanmayan yepyeni isimlerin hem cover’lar hem de kendi besteleriyle yer alacağı “Yeni Yerli” programı, yepyeni bir seri olarak 11 bölümden oluşuyor.

“Yeni Yerli” sahnesinin ilk konuğu, Asya Sarı olacak

Akustikhane’ye özgü keşfetme kültürü ile hazırlanan “Yeni Yerli” programı, teknoloji ile değişen dünyada seyircisiyle ilk kez buluşacak olan müzisyenleri ağırlayacak. Paribu’nun desteği ile yayınlanacak “Yeni Yerli” programının 10 Mayıs 2021 tarihindeki ilk konuğu ise piyano başında harikalar yaratan genç ve başarılı piyanist Asya Sarı olacak ve program 19.00’da başlayacak.

Müziğe olan kabiliyeti çok erken yaşlarda keşfedilen Asya Sarı, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Piyano Ana Sanat Dalı’nda eğitim aldı. Başarılı bir şekilde eğitimini sürdüren yetenekli müzisyen, 11 yaşında kendi şarkılarını yazmaya başladı. Sonraki yıllarda İdil Biret, Denis Kozukhin gibi önemli piyanistlerle de çalışma olanağına erişti. Asya Sarı, bir yandan Yüksek Lisans yaparken, bir yandan da ses prodüksiyon eğitimi alarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

Akustikhane performansları 11 yılda 401.8 milyon kez izlendi

Türkiye’nin 1. dünyanın 6. en çok izlenen canlı müzik kanalı Akustikhane’nin, 11 yıl önce bir televizyon programı olarak başlayan hikâyesi dijital dünyada tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de akustik canlı performans trendini başlatan ve sevdiren Akustikhane, 10 sezon boyunca yayınlanan 120 bölümde 350’den fazla sanatçıyı ağırladı. Dijital dünyada da yoğun olarak izlenen Akustikhane, Youtube kanalında 22 Ekim 2010 – 31 Ocak 2021 tarihleri arasında 401.8 milyon görüntüleme ve 19.6 milyon saat izlenme süresine ulaştı. Akustikhane yayınları, 2021’de de her ay ortalama 5 milyondan fazla görüntüleme elde ediyor.  

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER