Ana Sayfa Mobil Uygulama Amazon, Zomato ve Swiggy'ye Rakip Oluyor

Amazon, Zomato ve Swiggy’ye Rakip Oluyor

Amazon, Zomato ve Swiggy’ye rakip olmak için Hindistan’da yemek dağıtım hizmetine başladı. Pek çok spekülasyon ve söylentiden sonra, Amazon nihayet Hindistan’da Amazon Food adlı yemek dağıtım hizmetine başladı. Şu anda, e-ticaret devi hizmeti sadece güneydeki Bengaluru şehrinin belirli bölgelerinde sürdürüyor.

Amazon’un planı hizmeti geçen yıl açmaktı, ancak elde olmayan nedenlerden dolayı yıla ertelendi. Şirket, yaptığı açıklamada, müşterilerin bir süredir hazır yemek sipariş etmek istediklerini söylediğini söyledi ve şunu ekledi:

Müşteriler bize bir süredir Amazon’da diğer tüm temel ihtiyaçlar için alışveriş yapmanın yanı sıra, hazır yemek hizmetini istediklerini de söylüyorlar. Özellikle coronavirüs pandemisi nedeniyle eve kapanılan bu dönemde ihtiyaç fazlasıyla artmış durumda.

Yerel işletmelerin alabilecekleri her türlü yardıma ihtiyacı olduğunu da kabul ediyoruz. Müşterilerin yüksek hijyen sertifikasyon cetvelimizi geçen yerel restoranlardan ve bulut mutfaklardan sipariş vermelerine olanak tanıyoruz.

Şirket, hizmetin diğer alanlara ve şehirlere genişlemesiyle alakalı bir bilgi paylaşmadı. Amazon Food, yemek konusunda çok rekabetçi Hint pazarında yer edinmek için yiyecek dağıtım devleri Zomato ve Swiggy ile tabiri caizse savaşmak zorunda kalacak. Geçtiğimiz yıl Zomato, Uber Eats’in Hindistan operasyonunu 200 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın almıştı.

Ancak coronavirüs pandemisi, gıda dağıtım hizmetlerini sert bir şekilde etkiledi. Raporlara göre, Zomato ve Swiggy için sipariş sayısı günde yaklaşık 3 milyondan 1 milyona düştü. Bu ayın başlarında Zomoto 520 kişiyi yani çalışanların yaklaşık %13’ünü işten çıkardı. Bu haftanın başlarında, Swiggy 1100 çalışanına ihtarname vereceğini söyledi.

Kaynak: TNW

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

LG ProBeam İş Dünyasına Yenilik Getiriyor

5000 ANSI lümene sahip LG ProBeam Lazer 4K BU50NST ve Full HD BF50NST Projeksiyon cihazları , 8,3 megapiksel çözünürlüğü, webOS desteği, 12...

Lise Öğrencilerinden Dijital Tarım Çözümleri

Bayer, Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliği ile "Dijital Tarım Çözümleri"konulu E-Challenge etkinliği düzenledi.Geçtiğimiz yıl İnovasyon Kampı adıyla yürütülen proje, bu yıl...

TCL 10 Se Kutu Açılışı ve Ön İnceleme Videomuz Yayında!

TCL 10 Se'ti kutudan çıkardık, ön incelemesini yaptık!https://youtu.be/at096jiQwvM

İstanbulkart Sahiplerine Müjde: Multinet Up ve BELBİM AŞ. İş Birliği ile İstanbulkart Sahiplerine 30.000 Yeni Lezzet Noktası!

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri şirketi Belbim AŞ, önemli bir iş...

Startup Yatırımları 2 Milyar Dolara Ulaştı!

KPMG Türkiye tarafından hazırlanan Türkiye Startup Yatırımları raporu, oyun sektörünün yıl içinde yükselen başarısını gözler önüne serdi. Türkiye girişim ekosisteminde yaşanan gelişimi...