Ana SayfaMobilUygulamaAmazon, Zomato ve Swiggy'ye Rakip Oluyor

Amazon, Zomato ve Swiggy’ye Rakip Oluyor

Amazon, Zomato ve Swiggy’ye rakip olmak için Hindistan’da yemek dağıtım hizmetine başladı. Pek çok spekülasyon ve söylentiden sonra, Amazon nihayet Hindistan’da Amazon Food adlı yemek dağıtım hizmetine başladı. Şu anda, e-ticaret devi hizmeti sadece güneydeki Bengaluru şehrinin belirli bölgelerinde sürdürüyor.

Amazon’un planı hizmeti geçen yıl açmaktı, ancak elde olmayan nedenlerden dolayı yıla ertelendi. Şirket, yaptığı açıklamada, müşterilerin bir süredir hazır yemek sipariş etmek istediklerini söylediğini söyledi ve şunu ekledi:

Müşteriler bize bir süredir Amazon’da diğer tüm temel ihtiyaçlar için alışveriş yapmanın yanı sıra, hazır yemek hizmetini istediklerini de söylüyorlar. Özellikle coronavirüs pandemisi nedeniyle eve kapanılan bu dönemde ihtiyaç fazlasıyla artmış durumda.

Yerel işletmelerin alabilecekleri her türlü yardıma ihtiyacı olduğunu da kabul ediyoruz. Müşterilerin yüksek hijyen sertifikasyon cetvelimizi geçen yerel restoranlardan ve bulut mutfaklardan sipariş vermelerine olanak tanıyoruz.

Şirket, hizmetin diğer alanlara ve şehirlere genişlemesiyle alakalı bir bilgi paylaşmadı. Amazon Food, yemek konusunda çok rekabetçi Hint pazarında yer edinmek için yiyecek dağıtım devleri Zomato ve Swiggy ile tabiri caizse savaşmak zorunda kalacak. Geçtiğimiz yıl Zomato, Uber Eats’in Hindistan operasyonunu 200 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın almıştı.

Ancak coronavirüs pandemisi, gıda dağıtım hizmetlerini sert bir şekilde etkiledi. Raporlara göre, Zomato ve Swiggy için sipariş sayısı günde yaklaşık 3 milyondan 1 milyona düştü. Bu ayın başlarında Zomoto 520 kişiyi yani çalışanların yaklaşık %13’ünü işten çıkardı. Bu haftanın başlarında, Swiggy 1100 çalışanına ihtarname vereceğini söyledi.

Kaynak: TNW

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER