Ana SayfaBilimAmerika Birleşik Devletleri'nde Podcast Reklam Gelirleri 1 Milyar Dolara Yaklaştı

Amerika Birleşik Devletleri’nde Podcast Reklam Gelirleri 1 Milyar Dolara Yaklaştı

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen ve kitle iletişim araçlarında etkili alanlardan biri haline gelen podcast sektörü gittikçe büyümeye devam ediyor. Daha önce size dinleyebileceğiniz faydalı podcast kanalları da önermiştik. Büyümeye devam eden podcast sektörünün de reklam gelirleri oldukça yüksek bir hale geldi. Podcast sektörünün başını çeken Amerika Birleşik Devletleri’nde podcast reklam gelirleri 1 milyar dolara yaklaştı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Etkileşimli Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) ve PwC (PricewaterhouseCoopers) tarafından yayınlanan verilere göre Amerika Birleşik Devlerleri’ndeki podcast reklam gelirleri 2015 ile 2018 arasında dört kattan fazla yükseldi. 2021 yılında podcast reklam gelirlerinin 1 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor. 2019 yılında 678.7 milyon dolar olan podcast reklam gelirlerinin, 2020 yılında 863.4 milyon dolar 2021 yılında ise 1.04 milyar dolar olması bekleniyor.

Reklam gelirlerinin gittikçe arttığı podcast sektöründe, ilginin ve dinleyici sayılarının da her geçen gün arttığı yorumu yapılabilir.

Kaynak: Statista

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER