Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriAmerika Birleşik Devletleri'nde Teknoloji Çalışanları Ne Kadar Kazanıyor?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Teknoloji Çalışanları Ne Kadar Kazanıyor?

Hired şirketi kısa bir süre önce ABD’deki büyük şehirlerde teknoloji çalışanlarına ne kadar ödendiğine odaklanan yıllık Maaş Durumu raporunu yayınladı. Şirket, Amerikan yazılım mühendisleri, ürün yöneticileri, DevOps mühendisleri, tasarımcılar ve veri bilimcileri ile maaş seviyelerini belirlemek amacıyla görüşerek bir rapor hazırladı.

Koronavirüs pandemisi etkisine bakılmaksızın bir değerlendirme yapıldığında, 2020 yılında ABD’deki bir teknoloji çalışanı maaşı yıllık ortalama 146.000 dolar. Küresel olarak ise bu rakam yıllık ortalama 130.000 dolar. San Francisco Bölgesi, ABD’de yıllık ortalama 155.000 dolar ile en yüksek teknoloji çalışanı maaşlarına sahip bölge. Bu bölgenin olağanüstü yüksek yaşam maliyetlerine de sahip olması nedeniyle maaşlar genellikle ülkenin diğer bölgelerindeki teknoloji merkezlerine göre daha yüksek konumda.

Ülkedeki en yüksek teknoloji çalışanı maaşı bulunan ikinci bölge yıllık ortalama 143.000 dolar ile New York. En yüksek teknoloji çalışanları maaşı bulunan üçüncü bölge ise yıllık ortalama 142.000 dolar ile Seattle.

Kaynak: Statista

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER