Ana SayfaDonanım & YazılımAndroid 11'de Otomatik Şifre Doldurma Nasıl Etkinleştirilir?

Android 11’de Otomatik Şifre Doldurma Nasıl Etkinleştirilir?

Otomatik şifre doldurma deneyiminin Android’de çok daha iyi hale gelmesi için çalışmalar devam ediyor. Android 11’den başlayarak, sanal klavyeler ve diğer giriş yöntemi düzenleyicileri (IME’ler) otomatik doldurma önerilerini satır içi bir öneri şeridi olarak görüntüleyebilecek.

Bu şekilde, mevcut açılır menü uygulamasının görünmesini beklemek zorunda kalmayacaksınız. Bu gerçekten kusursuz bir deneyim sağlamada da, bazı durumlarda iyi sayılabilir.

Muhtemelen farkında olabileceğiniz gibi, otomatik doldurma önerileri genellikle özel veriler ve kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgileri içerir. Gizliliği göz önünde bulundurmak için Android, kullanıcı üzerine dokunana kadar klavyedeki önerileri gizleyecek.

Android 11 Beta’nın resmi belgelerine göre, hem IME’lerin hem de parola yöneticilerinin geliştiricileri, bu özelliği desteklemek için uygulamalarını güncellemelidir. Bir IME veya şifre yöneticisi satır içi otomatik doldurmayı desteklemiyorsa eski uygulama (Android 10 ve altı) devreye girecektir.

Android Police’in de belirttiği gibi, klavyeyle entegre olan bu yeni şifre otomatik doldurma mekanizmasının arayüzü, Google Chrome’un yakın zamanda eklediğine benzer görünüyor gibi. Bununla birlikte, ayrı bir bileşen olarak (aşağıda görüldüğü gibi) var olup olmayacağını veya metin tahminlerinde görünüp görünmeyeceğini öğrenmek için beklememiz gerekecek.

krom otomatik doldurma şeridi

Teknorex ekibi olarak popüler klavye uygulamalarının ve şifre yöneticilerinin, 8 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Android 11’in lansmanı için değişiklikleri zamanında dahil etmelerini bekliyoruz…

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER