Ana SayfaMobilAndroidAndroid 12'nin İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Android 12’nin İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Google’ın bir sonraki Android güncellemesi olan Android 12 hemen köşede bekliyor ve geliştirici önizlemelerinin bu ayın ilerleyen saatlerinde yapılması bekleniyor. Google’ın iş ortaklarına yönelik dahili belgesinin ilk taslağı çevrimiçi olarak sızdırıldı ve Android 12’ye dair temel tasarım değişiklikleri ve işletim sistemindeki birkaç yeni özellik ortaya çıkarıldı.

Android 12 Tasarımına Erken Bakış

XDA Developers tarafından bildirildiği üzere, ilk bariz görsel değişiklik bildirim paneliyle ilgili. Şeffaf bildirim gölgesi yerine, artık duvar kağıdının vurgusuna saygı duyan opak bir arka plan gibi görünen bir şeye sahibiz. Aynı zamanda küçük bir değişikliğe giden Google, sol köşedeki tarih ve saatin yerlerini değiştirdi. Daha da önemlisi, genişlemeden önceki Hızlı Ayar kutucuklarının sayısı 6’dan 4’e düşmüş gibi görünüyor.

Erken Android 12 Maketi

Android 12’de Kamera / Mikrofon Göstergeleri

Yukarıdaki resme daha yakından bakarsanız, mikrofon ve kamera simgeleri olan hap şeklinde bir gösterge göreceksiniz. Bu gerçekten de Google’ın Android 10’dan beri üzerinde çalıştığı gizlilik göstergesidir – Apple iOS 14 ile ana akım haline getirmeden önce bile. Görünüşe göre, bu durum çubuğu simgelerine dokunmak bir pop-up gösterebilir. Bu açılır pencere, telefonunuzun kamerasına veya mikrofonuna erişen uygulamaların ayrıntılarını içeriyor.

Gizlilikten bahsetmişken Android 12, kameranızı ve mikrofonunuzu devre dışı bırakmak için basit geçişlerle gizlilik ayarlarını iyileştirecek gibi görünüyor.

Erken-Android-12-Mockup-8

Konuşma Widget’ları

Diğer bir görsel değişiklik, widget’larda yapılan bir iyileştirme. Sızan ekran görüntülerinde yeni bir ‘Görüşmeler’ widget’ı gösteriliyor. Bu yenilikle kullanıcıların en son mesajları, cevapsız aramaları ve etkinlik durumlarını hızlı bir şekilde takip etmeleri hedefleniyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER