Ana SayfaMobilAndroidAndroid için Gmail'e Gelecek Olan Google Chat Özelliği

Android için Gmail’e Gelecek Olan Google Chat Özelliği

Google, video konferans hizmeti Meet ile Nisan ayında Gmail’e entegre edilmişti. Şirket şimdi Android’deki popüler e-posta uygulamasına Google Sohbet işlevini getirmeye çalışıyor. 

Google Meet entegrasyonu henüz Android işletim sitemlerindeki Gmail uygulamasında yayınlanmıyor olsa da, uygulamanın 2020.06 sürümü artık ‘Sohbet’ ve ‘Odalar’ için yerleşik dizeler taşıyor ve bu da hem Google Meet hem de Google Chat’in kullanıma sürülmesinin sadece an meselesi olabileceğini gösteriyor. Temel Sohbet işlevselliği bire bir görüşmeler için, Odalar grup işbirlikleri için olacak.

Dizeler ayrıca işlevin hem kurumsal hem de perakende kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini gösteriyor. Bu yılın başında Sohbet ile değiştirilen Hangouts‘un tüm Gmail kullanıcıları tarafından kullanılabilir olması göz önüne alındığında, şaşırtıcı değil. Hangouts henüz tüketiciler için tamamen kullanımdan kaldırılmamış olsa da, Google bunu önümüzdeki günlerde yapmayı planlıyor. Bu yüzden şirket için bunu tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmek gayet mantıklı.

Google, Hangouts Chat'in adını Google Chat olarak değiştiriyor ...

Bu arada, Google Meet henüz Android ve iOS’taki Gmail uygulamasında yaygın olarak bulunmuyor. Google, Meet’i Haziran ayında kullanıma sunmaya başlamıştı, ancak çoğu kullanıcı henüz hesaplarında görmeye başlamadı ama özelliğin yayınlandığı göz önüne alındığında, Google’ın yakında Android ve iOS’taki tüm kullanıcılara sunacağını umuyoruz. Böylece hizmet, tüm platformlarda özellik eşitliği elde edebilir…

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER