Ana SayfaAndroid ve iOS İçin En İyi YouTube Uygulaması Alternatifleri

Android ve iOS İçin En İyi YouTube Uygulaması Alternatifleri

YouTube her yaş grubu için önemli bir video akışı platformu ve birincil bilgi-eğlence kaynağı olmanın yanı sıra Play Store ve App Store’da en çok indirilen uygulama. Tüm dünyada video akışının merkezi haline gelen YouTube’da günlük olarak yüklenen içeriğin sayısıyla yarışabilecek bir rakip henüz yok. 

YouTube zaten gereken tüm özellikleri en güzel şekilde sunuyor, ancak ne yazık ki insanları alternatiflerini aramaya iten bazı sınırlamaları da mevcut. İşte biz de tam da bu yüzden sizler için YouTube’a alternatif olabilecek en iyi uygulamaların bir listesini çıkardık.

1. YouTube Go

Telefonunuz YouTube videolarını donmadan izlemeniz konusunda sorun çıkarıyorsa, YouTube Go uygulamasına ihtiyacınız var demektir. YouTube’un standart sürümünün daha küçük bir sürümü olduğu için uygulamayı yüklediğiniz taktirde daha az alan kaplar. YouTube GO uygulamasının paketli APK boyutu 25MB’ın altındadır ve sınırlı bir veri bağlantısı kullananlar için bire birdir.

Android: Play Store’dan edinin

iOS: Uygulama şu an için iOS’ta mevcut değil.

2. FlyTube

FlyTube, Google Play hizmetlerinin desteklenmediği cihazlarda YouTube videolarına erişmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bir uygulama. Telefonunuzdaki diğer uygulamalarda gezinirken PiP modunu kullanarak YouTube içeriklerini izlemeye devam etme avantajı da sağlıyor.

Android: FlyTube’u Aptoide’dan indirin.

(Uygulama resmi olarak Play Store’da bulunmadığı için üçüncül bir web sitesinden indirmeniz gerekiyor.)

3. ProTube

Sorunsuz senkronizasyon ve diğer pekçok avantajlı seçeneğin sunulduğu uygulama iOS için en iyi YouTube alternatifidir diyebiliriz. İstediğiniz videoyu izlemek için YouTube’da oturum açmanıza gerek kalmadığınız uygulamada, PiP modunda izleme gibi bir avantajınız da var üstelik. Bu demek oluyor ki ProTube uygulaması YouTube videolarını arka planda kolayca çalıştırabilir… Altını çizmekte fayda var, uygulama yalnızca iOS cihazlar için kullanılabiliyor.

App Store’dan ProTube’u indirin.

4. YouTube Vanced

YouTube Vanced için, standart YouTube uygulamasıyla çok benzer bir kullanıcı arayüzüne sahip ve oldukça eski bir YouTube alternatifidir diyebiliriz. Uygulama, size reklamsız YouTube deneyimi sağlayan orijinal YouTube uygulamasının kodu üzerine kurulmuş olup kullanıcıların diğer uygulamalara göz atarken, istedikleri içeriğin keyfini çıkarmalarına izin veren PiP desteği de sunuyor.

Android için YouTube Vanced uygulamasını indirin

5. NewPipe

NewPipe, Android TV ve Android Box için de destek sunan başka bir süper kullanışlı YouTube alternatifidir. Daha az güç tüketimi ve bellek ile hafif bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Uygulama ayrıca yüksek çözünürlükte reklamsız YouTube video akışını da destekliyor. Ayrıca, diğer uygulamalarda da bahsettiğimiz PiP özelliği (resim içinde resim modu) NewPipe adlı bu uygulamada da mevcut.

Aynı zamanda NewPipe, YouTube’dan herhangi bir bant genişliği sınırlaması olmadan HD, FHD, 2K, 4K ve 8K çözünürlükte içerik akışı da sunuyor.

NewPipe indir

Biz yine de okuyucularımızın resmi YouTube uygulamasını kullanmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü video içeriği üreticilerinin hepsi büyük bir çabayla oluşturdukları tüm o eğlenceli içerikleri bizlere ücretsiz olarak sunuyorlar. Kendileri reklamlardan kazanıyorlar ve bu onların geçim kaynağı. Aksi takdirde, YouTube’a alternatif olarak kullanabileceğiniz çok sayıda üçüncül uygulama var. Biz bu kapsamdaki popüler YouTube alternatiflerini ele aldık. 

Herhangi bir öneride bulunmak isterseniz aşağıdaki yorum kutucuğuna önerilerinizi bekliyoruz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER