Ana SayfaMobilAndroidAndroid'de Google Play Hizmetleri Pil Drenajı Sorunu Nasıl Onarılır?

Android’de Google Play Hizmetleri Pil Drenajı Sorunu Nasıl Onarılır?

Tıpkı Windows 10 gibi, Android de, hangi Android sürümünü kullanıyor olursanız olun, deneyimi engellemeye devam eden sorunların adil payına sahip. En büyük sorunlardan biri ise, Google Play Hizmetlerinin neden olduğu pil boşalması. Hepimizin bildiği gibi, Google Play Hizmetleri, çok fazla şey için kullanılan birçok Google hizmetinin bir şemsiyesi olarak kullanım görmekte. Bu, bir Google hesabının kimliğini doğrulamayı, bildirimleri işlemeyi, arka plan işlemlerini senkronize etmeyi, uygulamalar arasında iletişim kurmayı ve daha fazlasını içeriyor. Dolayısıyla, Google Play Hizmetleri pil boşaltma sorunuyla karşı karşıyaysanız, deneyebileceğiniz en iyi düzeltmeleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Google Play Hizmetlerini güncelleyin

Öncelikle Google Play Hizmetlerini en son sürüme güncellemenizi tavsiye ederim. Akıllı telefonunuzun pil ömrüne zarar verebilecek kötü bir yama almış olabilirsiniz.

1. Google Play Hizmetlerini güncellemek için Ayarlar’a gidin ve “oyun hizmetleri” araması yapın ve açın.

Google Play Hizmetleri Pil Boşaltma Sorununu Düzeltin

2. Manuel olarak Ayarlar -> Uygulamalar ve Bildirimler -> Tüm uygulamaları gör seçeneğine de gidebilirsiniz. Burada “Google Play hizmetleri” ni arayın ve uygulama bilgi sayfasını açın.

Google Play Hizmetleri Pil Boşaltma Sorununu Düzeltin

3. Ardından, menüyü genişletmek için ” Gelişmiş ” seçeneğine dokunun ve “Uygulama Ayrıntıları” nı seçin.

Google Play Hizmetleri Pil Boşaltma Sorununu Düzeltin

4. Sizi doğrudan Google Play Hizmetlerinin Play Store sayfasına götürecektir. Bekleyen bir güncelleme varsa, en son özellikleri almak ve cihazınıza yama uygulamak için ” Güncelle ” düğmesine dokunun.

Google Play Hizmetleri Pil Boşaltma Sorununu Düzeltin

5. Başka Android dış görünümleri veya Android’in daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, cihazınızda “Uygulama Ayrıntıları” menüsünü göremeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Play Services Info uygulamasını ( Ücretsiz ) yükleyebilirsiniz. Play Store’daki Google Play Hizmetleri sayfasına kolayca erişmenizi sağlar.

Google Play Hizmetleri Pil Boşaltma Sorununu Düzeltin

6. Bunun dışında Google Play Store’u da güncellemenizi şiddetle tavsiye ederim. Play Store, Google Play Hizmetleri ile derinlemesine bağlantılıdır ve eski bir paket, Android cihazınızdaki pilin bitmesi sorununun nedenlerinden biri olabilir. Bunu yapmak için Play Store’u açıp menüye dokunun ve Ayarlar’a gidin.

Google Play Hizmetleri Pil Boşaltma Sorununu Düzeltin

7. Ardından aşağı kaydırın ve “Play Store sürümü” seçeneğine dokunun. Mevcut bir güncelleme varsa, uygulama sizi Android cihazınıza ” Google Play Store’un yeni bir sürümünün indirilip yükleneceği” konusunda uyaracaktır. Yaklaşık bir saat sonra cihazınızı kapatıp tekrar açın. Şu andan itibaren, Google Play Hizmetleri nedeniyle oluşan pilin bitmesi sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

1. Google Play Hizmetlerini güncelleyin

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER