Ana Sayfa Mobil Android Android'de Nearby Share Özelliği Nasıl Etkinleştirilir ve Nasıl Kullanılır?

Android’de Nearby Share Özelliği Nasıl Etkinleştirilir ve Nasıl Kullanılır?

Özellik, Android 6 (Marshmallow) ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm akıllı telefonlara sunulacaktır. Nearby Share özelliğini kullanmak için Bluetooth, WiFi ve Konum Hizmetlerini açmanız gerektiğini unutmayın. 

1. Öncelikle, Android cihazınızda Yakındakilerle Paylaşım kullanılabilirliğini bulmak için hızlı ayarlar panelini aşağı çekin ve düzenle simgesine dokunun.

2. Şimdi aşağı kaydırın ve Yakındakilerle Paylaşım kutucuğunun orada olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse bu, özelliğin cihazınızda etkinleştirildiği anlamına gelir. Şimdi hızlı ayarlar paneline sürükleyin.

Android'de Etrafımda Paylaşımı Etkinleştirme ve Kullanma

3. Alternatif olarak, Ayarlar -> Google -> Cihaz Bağlantıları’nı açabilirsiniz. Özellik cihazınızda etkinleştirilmişse, Yakındakilerle Paylaşım burada görünecektir. Ayrıca, Ayarlar -> Bluetooth ve Cihaz Bağlantısı altından kontrol edebilirsiniz.

Android'de Etrafımda Paylaşımı Etkinleştirme ve Kullanma

4. Özelliğin kullanılabilirliğini onayladığınıza göre artık hazırsınız. Hızlı Ayarlar panelindeki Yakındakilerle Paylaşım kutucuğuna dokunmanız yeterlidir; bir kurulum sihirbazı açılacaktır. Burada, ”  ” a dokunun.

5. Yakındaki Paylaşım artık bu özelliğe sahip yakındaki tüm cihazları gösterecektir. Yakındaki bir kişiye dokunabilir ve bunun gibi bir dosya gönderebilirsiniz.

Not: Cihazınız yakındaki herhangi bir cihazı göstermiyorsa endişelenmeyin, sonraki adıma geçin. Aşağıda bahsettiğim paylaşım sayfası menüsünden dosya gönderebilirsiniz.

6. Yakındaki Paylaşımı özelleştirmek istiyorsanız, sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun. Burada, tüm kişileri veya bazılarını seçerek cihazınızın görünürlüğünü seçebilirsiniz. Ardından, cihazınızın adını değiştirebilir ve ayrıca veri aktarımının nasıl gerçekleşmesini istediğinizi değiştirebilirsiniz. Kişi olarak yakındaki kullanıcıyı kaydetmedikçe dosya paylaşamayacağınızı unutmayın.

Android'de Etrafımda Paylaşımı Etkinleştirme ve Kullanma

 7. Bunun dışında, Yakındakilerle Paylaşımı kullanarak doğrudan uygulamalardan da dosya aktarabilirsiniz. Herhangi bir uygulamayı, örneğin Dosyalar uygulamasını açın ve bir dosya seçin. Şimdi, paylaş düğmesine dokunun ve paylaşım sayfası menüsü açılacaktır. Burada, “Yakındakilerle Paylaşım” seçeneğini bulacaksınız.

Android'de Etrafımda Paylaşımı Etkinleştirme ve Kullanma

8. Üzerine dokunun ve ardından yakındaki cihazı seçin. Alıcı bir uyarı alacaktır. “Kabul Et” e dokunun ve dosya, zaman alan bir bağlama işlemi olmadan aktarılmaya başlayacaktır. İşte Android cihazınızda Yakındakilerle Paylaşım özelliğini bu şekilde kullanabilirsiniz.

Android'de Etrafımda Paylaşımı Etkinleştirme ve Kullanma

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,946TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Avrupa Birliği 2024 Yılına Kadar Kripto Paraları Kullanıma Sokmayı Planlıyor

Dijital para birimleri konusunda çalışmalar dünyanın her yerinde hız kesmeden devam ediyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijital euro kavramını incelediklerini açıkladı. ECB...

İnsansız Hava Araçları Gaziantep Semalarında Yarıştı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 2019’da ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için geri sayım devam...

Bu Hafta Teknoloji Dünyasında Ne Oldu? – 20 Eylül 2020

Bakalım bu hafta Teknorex’in teknoloji dünyasında neler olmuş? Hep birlikte göz atalım!Teknorex Artık Haber Platformu...

Türk Savunma Sanayisinin Güney Asya Seferi

Türk savunma sanayisinin dünya pazarlarında daha etkin yer alması ve yeni fırsatlara ulaşması için düzenlenen Defence Port Turkey Fuarı, bu yıl 6'ncı...

500 Milyar Euroluk Küresel Demiryolu Oyuncuları Eskişehir’e Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı desteği ile Modern Fuarcılık tarafından düzenlenen Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı, 02-04 Aralık 2020...