Ana Sayfa Oyun Bilgisayar Oyunu Apex Legends 7. Sezon Yeni Bir Efsane, Olympus Haritası ve Araçlar Getiriyor

Apex Legends 7. Sezon Yeni Bir Efsane, Olympus Haritası ve Araçlar Getiriyor

Mükemmel takım çalışmasını yaratmak için sinerjide kullanılması gereken oyunun hareketi, silah mekaniği ve efsane yetenekleri, piyasadaki diğer battle royale oyunlarından ayrılan Apex Legends‘e 7.sezon güncellemesi geldi. Bu sezon devasa bir yeni harita, yeni bir efsane ile oyunun ilk aracı ve çok daha fazla arzu edilen özelliği beraberinde getirecek.

Yeni Harita – Olympus

7. Sezonda Kings Canyon ve World’s Edge saflarına katılan bir Olympus’umuz var. Bir zamanlar oyunun en yeni efsanesi Horizon’a ev sahipliği yapan, bulutların arasında yüzen bir şehir… Yeni harita güzel görünüyor ve diğer şeylerin yanı sıra araştırma laboratuvarları, yemyeşil yerleşim alanları, faz yarık ulaşım sistemi ve yüksek binalar içeriyor.

Olympus

World Edge’den efsaneleri getiren roket, bu haritada, Revenant’ın Loba’nın ebeveynlerini öldürdüğü restoran ve yanlış giden bir deneyin sonucu olan devasa kubbe şeklindeki ‘Rift’ ile birlikte yerleştirilmiş olarak bulunabilir.

Yeni Efsane – Ufuk

Apex Legends‘ın büyüyen kadrosuna katılan en yeni efsane Horizon. O bir astrofizikçi ve yetenek kitini yerçekimini manipüle etmek ve kara delikler oluşturmak için kullanıyor.  Horizon’un yetenekleriyle ilgili ayrıntılar:

apex-legends-screenshot-rank-blog-season-7-horizon.jpg.adapt.crop16x9.431p

1. Pasif Yetenek ( Spacewalk ) – Özel uzay giysisi sayesinde, Horizon düşme etkisini azaltacak ve daha iyi hava kontrolüne sahip olacak. Bu, inişte yanılmayacağınız ve hemen savaşmayacağınız veya yağmalamayacağınız anlamına gelir.

2. Taktik Yetenek ( Gravity Lift ) – Horizon, Olympus’taki dikey yer değiştirme için önemli bir efsane olacak. Yerçekimi akışını tersine çevirmek ve oyuncuları havada yukarı doğru güçlendirmek için üçgen şeklindeki yerçekimi asansörleri atabilir. Hem dostlar hem de düşmanlar üzerinde çalışır.

3. Nihai Yetenek ( Black Hole ) – Son olarak, Horizon bir kara delik oluşturmak için bir dövüş sırasında konuşlandırılabilen bir NEWT robotuna sahiptir. Çevresindeki oyuncuları çekecek ve hasar verecek. Bu yetenek kulağa çok iyi geliyor ama oyun testçileri dengeli olduğunu söylüyor.

Yeni Araç – Trident

Olympus adlı yeni haritanın çok büyük olduğu söyleniyor, bu nedenle yeni konumlara gitmek için ‘Trident’ gezinme arabasına ihtiyacınız olacak. Tüm ekibinizi taşıyabilir ve bu araçta Cebelitarık Kubbesi, Rampart’ın Sheila mini silahı ve daha fazlası gibi efsanevi yetenekleri kullanabilirsiniz.

trident - apex efsaneleri

Yeni Kulüpler Özelliği

Apex Legends ayrıca, oyuncuların oyunun içinde bir topluluk oluşturmasını sağlayacak yeni bir ‘Kulüpler’ özelliği de alıyor. Benzer fikirlere sahip kişilerle birlikte oynamak için 30 oyunculu localar yaratabileceksiniz. Diğer oyuncular LTM’ler, dereceli eziyet ve daha fazlasını oynamak için arama yapabilir ve kulübünüzün bir parçası olabilir.

Diğer Meta Değişiklikleri

Ganimet havuzuna gelen en büyük değişikliklerden biri, sevilen R99 SMG’nin yere geri dönmesi. Bakım paketinden çıkarılıyor ve aşırı güçlü Prowler SMG onun yerini alacak. Diğer silahların da oyunda kullanımlarını dengelemek için bazı küçük meraklılar ve zayıflıklar aldığı söyleniyor.

Efsanelere gelince, Pathfinder nihayet çok ihtiyaç duyulan aşkı elde edecek. Yakalanması (veya taktiksel yeteneği) soğuma süresi 30 saniyeye düşürülecek ve bu sınır yalnızca efsane uzun bir mesafe kat ettiğinde vurulacak. Loba’nın Karaborsa yeteneği, yakında mevcut iki yuvayı doldurmadan sınırsız cephane almanıza izin verecek. Bunlar bilinen iki efsane buff / nerf ve diğerleri hakkında bilgi edinmek için önümüzdeki haftaya kadar beklememiz gerekecek. Apex Legends Sezon 7 ‘Ascension’ oynanış fragmanına buradan göz atabilirsiniz:

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER