Ana SayfaAppleApple AirTag Tanıtıldı - İşte Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple AirTag Tanıtıldı – İşte Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Apple, 30 Nisan Cuma gününden itibaren en önemli öğeleri kolayca bulmanın özel ve güvenli bir yolunu sunan bir iPhone aksesuarı olan AirTag ile Bul ekosistemini genişletiyor

Apple bugün, Apple’ın Find My uygulamasıyla en önemli öğeleri takip etmeye ve bulmaya yardımcı olan küçük ve zarif bir şekilde tasarlanmış bir aksesuar olan AirTag’i tanıttı. Bir el çantasına, anahtarlara, sırt çantasına veya diğer eşyalara takılı olsun, AirTag, uçtan uca şifreleme ile konum verilerini gizli ve anonim tutarken, geniş, küresel Bul(Find My) ağına bağlanır ve kayıp bir öğenin bulunmasına yardımcı olabilir. AirTag, sırasıyla 300₺ ve 1000₺’ye bir ve dört paket halinde satın alınabilir ve 30 Nisan Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

Apple’ın başkan yardımcısı Kaiann Drance, “Yaşamlarındaki önemli öğeleri takip etmelerine ve bulmalarına yardımcı olmak için geniş Find My ağından yararlanarak AirTag’in tanıtımıyla bu inanılmaz yeni özelliği iPhone kullanıcılarına sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Dünya Çapında iPhone Ürün Pazarlama. “Tasarımı, benzersiz bulma deneyimi ve yerleşik gizlilik ve güvenlik özellikleriyle AirTag, müşterilere Apple ekosisteminin gücünden yararlanmanın ve iPhone’un çok yönlülüğünü artırmanın başka bir yolunu sağlayacak.”

Apple-airtag-teknoloji-haberleri-teknorex-2

Büyülü Kurulum ile Hafif Tasarım

Her yuvarlak AirTag küçük ve hafiftir, hassas şekilde kazınmış cilalı paslanmaz çeliğe sahiptir ve IP67 suya ve toza karşı dayanıklıdır.2 Yerleşik bir hoparlör, AirTag’i bulmaya yardımcı olmak için sesler çalarken çıkarılabilir bir kapak, kullanıcıların değiştirmesini kolaylaştırır 3 AirTag, AirPod’larla aynı büyülü kurulum deneyimine sahiptir – AirTag’i iPhone’a yaklaştırmanız yeterlidir. Kullanıcılar bir öğeye AirTag atayabilir ve bunu “Anahtarlar” veya “Ceket” gibi varsayılan bir adla adlandırabilir veya seçtikleri özel bir ad verebilir

Müşteriler, apple.com veya Apple Store uygulamasından satın alırken AirTag’i metin ve 31 emoji seçkisi dahil olmak üzere ücretsiz gravürle kişiselleştirebilirler. Kullanıcılar, AirTag’i bir çantaya veya cebe kolayca yerleştirebilir veya hem hafif hem de dayanıklı Poliüretan Döngü ve özel olarak sunulan Deri Halka ve Deri Anahtarlık dahil olmak üzere Apple tarafından tasarlanmış çok çeşitli AirTag aksesuarlarını kullanabilir. tabaklanmış Avrupa deri. Her aksesuarın muhafazası, AirTag’in etrafına sıkıca otururken, bir kullanıcının eşyalarına rahatça takılır ve AirTag’i daha da kişiselleştirirken, her zaman önemli parçalarının yanında olmasını sağlar.

Kapsamlı Bir Bulma Deneyimi

AirTag kurulduktan sonra, Bul uygulamasındaki yeni Öğeler sekmesinde görünecek ve burada kullanıcılar öğenin mevcut veya en son bilinen konumunu harita üzerinde görüntüleyebilecek. Bir kullanıcı öğelerini yanlış yerleştirirse ve öğe Bluetooth menzilindeyse, bulmaya yardımcı olması için AirTag’den bir ses çalmak için Bul uygulamasını kullanabilir. Kullanıcılar ayrıca Siri’den öğelerini bulmasını isteyebilir ve AirTag yakındaysa bir ses çıkarır.

Her AirTag, iPhone 11 ve iPhone 12 kullanıcıları için Precision Finding5 sağlayan Ultra Geniş Bant teknolojisini kullanan Apple tasarımı U1 çipi ile donatılmıştır. Bu gelişmiş teknoloji, menzil içindeyken kaybolan bir AirTag’in mesafesini ve yönünü daha doğru bir şekilde belirleyebilir. Precision Finding, kullanıcı hareket ettikçe kamera, ARKit, ivmeölçer ve jiroskoptan gelen girdileri birleştirir ve ardından ses, haptik ve görsel geribildirim kombinasyonunu kullanarak onları AirTag’e yönlendirir.

AirTag sahibinden ayrılmışsa ve Bluetooth menzilinin dışındaysa, Find My ağı onu bulmaya yardımcı olabilir. Find My ağı, bir milyar Apple cihazına yaklaşıyor ve kayıp bir AirTag’den gelen Bluetooth sinyallerini algılayabilir ve konumu, arka planda anonim ve özel olarak sahibine geri iletebilir.

Kullanıcılar ayrıca AirTag’i Kayıp Moduna yerleştirebilir ve menzil içinde olduğunda veya geniş Bul ağında bulunduğunda bildirim alabilirler. Kayıp bir AirTag biri tarafından bulunursa, iPhone’larını veya NFC özellikli herhangi bir cihazı kullanarak ona dokunabilir ve eğer vermişlerse, sahibi için bir irtibat telefon numarası gösterecek bir web sitesine götürülebilirler.
AirTag, iOS’ta yerleşik olarak bulunan erişilebilirlik özellikleri için destek içerir. Örneğin, VoiceOver kullanarak Hassas Bulma, görme engelli veya az gören kullanıcıları “AirTag 9 metre uzakta solunuzda” gibi talimatlarla AirTag’e yönlendirebilir.

Apple-airtag-teknoloji-haberleri-teknorex-3

Yerleşik Gizlilik ve Güvenlik

AirTag, konum verilerini gizli ve güvende tutmak için sıfırdan tasarlanmıştır. AirTag içinde fiziksel olarak hiçbir konum verisi veya konum geçmişi depolanmaz. Bul ağıyla iletişim uçtan uca şifrelenir, böylece yalnızca bir aygıtın sahibi aygıtın konum verilerine erişebilir ve Apple dahil hiç kimse aygıtın bulunmasına yardımcı olan aygıtın kimliğini veya konumunu bilemez.

AirTag ayrıca, endüstride bir ilk olan istenmeyen takibi engelleyen bir dizi proaktif özellikle tasarlanmıştır. AirTag tarafından iletilen Bluetooth sinyal tanımlayıcıları, istenmeyen konum takibini önlemek için sık sık döner. iOS cihazları, sahibinde olmayan bir AirTag’i de algılayabilir ve zaman içinde bir yerden bir yere onlarla birlikte seyahat eden bilinmeyen bir AirTag’in görülmesi durumunda kullanıcıyı bilgilendirebilir. Kullanıcıların bir iOS cihazı olmasa bile, sahibinden uzun bir süre ayrılmış bir AirTag, dikkat çekmek için hareket ettirildiğinde bir ses çalacaktır. Bir kullanıcı bilinmeyen bir AirTag tespit ederse, iPhone veya NFC özellikli cihazlarıyla ona dokunabilir ve talimatlar, bilinmeyen AirTag’i devre dışı bırakmaları için onlara rehberlik eder.

AirTag ve Hermès

Apple ve Hermès, Çanta Charm’ı, Anahtarlık, Seyahat Etiketi ve Bagaj Etiketi gibi el yapımı deri aksesuarlardan oluşan zarif bir ürün yelpazesine sahip AirTag Hermès’i tanıtıyor. Hermès aksesuarları, markanın ikonik Clou de Selle imzasına göre özel olarak oyulmuş bir AirTag ile satılacak.

Apple-airtag-teknoloji-haberleri-teknorex-1

Ağımı Bul Aksesuar Programı

Üçüncü taraf ürünler ve aksesuarlar, yeni Ağımı Bul aksesuarı programıyla bulma desteği de ekleyebilir. Program aracılığıyla, cihaz ve ürün üreticileri artık yerleşik gizlilikle gelişmiş Bul ağını kullanarak doğrudan ürünlerinde bulma yetenekleri oluşturabilir ve böylece müşterilerin hayatlarındaki diğer önemli öğeleri bulmak için Bul uygulamasını kullanmalarına olanak tanır. Programla ilgili ayrıntılar mfi.apple.com adresinde bulunabilir.

Çevreye Bağlılık

Bugün Apple, küresel kurumsal operasyonlar için karbon nötr ve 2030’a kadar üretim tedarik zincirleri ve tüm ürün yaşam döngüleri dahil olmak üzere tüm işletme genelinde net sıfır iklim etkisi yaratmayı planlıyor. Bu, malzeme toplama, bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı, şarj etme, geri dönüşüm ve malzeme geri kazanımına kadar satılan her Apple cihazının yüzde 100 karbon nötr olacağı anlamına geliyor. AirTag, ana mantık kartının lehiminde yüzde 100 geri dönüştürülmüş teneke kullanacak, zararlı maddeler içermez ve yüksek enerji verimlidir ve geri dönüştürülmüş veya sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan gelen ambalajda ağaç lifleri kullanır.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER