Ana SayfaAppleApple AirTag'in Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir ve Nasıl Değiştirilir?

Apple AirTag’in Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir ve Nasıl Değiştirilir?

Bu yılın Nisan ayında tanıtılan Apple AirTag, kullanıcı tarafından değiştirilebilen bir yıllık CR2032 pil içeriyor. Bu, cihaz izleyicinizi bir yıla yakın bir süre şarj etme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Hassas Bulma gibi belirli özellikleri ne kadar kullandığınıza bağlı olarak pil ömrü değişebilir tabi ki. Bu nedenle, AirTag’inizin pil ömrünü kontrol etmeniz daha iyi olacaktır, böylece ne zaman değişim yapacağınızın bilincinde olursunuz. Bu makalede, bir AirTag’in pil ömrünü nasıl kontrol edeceğinizi ve gerekirse pili nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz.

Bul uygulaması sayesinde AirTag’in pilini takip etmek ve ne kadar dayanabileceğini öğrenmek oldukça kolaydır. Standart CR2032 pilinin gücünün azaldığını veya bitmek üzere olduğunu fark ederseniz, kolaylıkla değiştirebilirsiniz. 3-Volt lityum düğme pilleri herhangi bir eczaneden veya büyük mağazalardan satın alabilirsiniz.

Apple AirTag’in Pil Ömrü Nasıl Kontrol Edilir?

1. İPhone’unuzda Bul uygulamasını açın.

Uygulamamı Bul - AirTag Pil Ömrü ve airtag pilini değiştirin

2. Şimdi, alttaki Öğeler sekmesine dokunun.

Öğeler sekmesini seçin

3. Ardından, pilini kontrol etmek istediğiniz AirTag’in adına dokunun.

İsim - AirTag Pil Ömrü üzerine dokunun ve airtag pilini değiştirin

4. Ardından, AirTag’in adının altında pil ömrünü göreceksiniz.

AirTag'in pilini takip edin - AirTag Pil Ömrü

Pil simgesi belirli bir yüzde göstermese de, ne kadar pil kaldığı konusunda size makul bir fikir verir. İPhone’daki pil simgesine oldukça benzer olduğu için, AirTag’in pil ömrünün ne zaman bittiğini ve yenisini almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Apple AirTag’in Pili Nasıl Değiştirilir?

AirTag’in pilini değiştirmeye çalışmadan önce, izleyiciyi kılıfından veya aksesuarından çıkardığınızdan emin olun.

1. İlk olarak, AirTag’inizi çevirin. Beyaz tarafın aşağıya baktığından ve paslanmaz çelik tarafın yukarı (size doğru) olduğundan emin olun .

2. Şimdi, iki parmağınızı kullanarak çelik tarafı içeri doğru itin ve saat yönünün tersine çevirin. Bundan sonra, eski CR2032 pilini çıkarın ve “+” işareti yukarı bakacak şekilde yeni pil ile değiştirin. Ardından, paslanmaz çelik kapağı saat yönünde çevirerek tekrar yerleştirin. Aşağıdaki GIF’ten tüm süreci kontrol edebilirsiniz:

Artık yalnızca AirTag’in pil ömrünü nasıl kontrol edeceğinizi değil, aynı zamanda yaklaşık bir yıllık kullanımın ardından pil bittiğinde pili nasıl değiştireceğinizi de biliyorsunuz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER