Ana SayfaAppleApple, App Store’un 2019 Yılında Elde Ettiği Geliri Açıkladı!

Apple, App Store’un 2019 Yılında Elde Ettiği Geliri Açıkladı!

App Store, Apple firmasının 2008’den bu yana uygulama mağazası olarak kullanıcılarına hizmet vermekte. Ekonomik büyüklüğünü sürekli arttıran App Store ‘un 2019 yılı gelirlerine dair rapor açıklandı.

Apple açıkladığı raporda 2019 yılında App Store’un fiziki olarak sattığı ürünler ile kullanıcılara sağlanan servislerden 413 milyar dolar gelir elde ettiğini belirtirken dijital ürünler ve diğer servislerden toplanan gelirin ise 61 milyar dolar olduğu ifade edildi. Raporda yer alan bir diğer çarpıcı bilgi ise uygulamalar içinde yer alan reklamlardan 45 milyar dolar gelir edilmiş olması.

Raporda yer alan bilgilere göre Apple toplam gelirinin %80 lik (413 milyar dolar) kısmını fiziki ürün satışı ve kullanıcı servislerinden elde ederken dijital ürün ve servislerden elde ettiği gelirin oranı %11.8 (61 milyar dolar) olarak gerçekleşti. Uygulama içi reklamlar ise toplam gelirin %8.2 sini (45 milyar dolar) oluşturdu.

Ayrıca yayınlanan raporda Apple Analysis Group, gelirlerin ülkelere göre dağılımlarına dair istatistikleri de paylaştı. Bu istatistiklere göre Çin’in 246 milyar dolarlık katkısı Apple Store’un toplam gelirinin %47’sini oluşturdu. Gelirinin %27 lik kısmını ABD’den elde eden firma kalan %26 lık gelirini ise diğer ülkelerden elde ettiğini açıklandı.

Kaynak: Apple

Teknoloji haberleri ve gündemden haberdar olmak için Teknorex‘i takip etmeye devam edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER