Ana SayfaAppleApple Bazı Mağazalarını Tekrar Kapatıyor

Apple Bazı Mağazalarını Tekrar Kapatıyor

Apple, yükselen Coronavirüs vakaları nedeniyle bazı ABD mağazalarını tekrar kapatıyor.

Birçok insan ülke içinde bazı bölgelerinin kademeli olarak yeniden açıldığını görmekten memnun olsa da, bazı bölgelerin veya şirketlerin koronavirüs vakaları artışı karşısında tekrar kapanma kararı alması çok da mantıksız sayılmaz. Apple’ın ABD’deki yaklaşık bir düzine mağazada yaptığı şey ise tam olarak bu.

Apple, “hizmet verdiğimiz bazı topluluklardaki mevcut COVID-19 koşulları” nedeniyle dört ABD eyaletinde (Kuzey Carolina, Güney Carolina, Florida ve Arizona) 11 mağazayı geçici olarak kapattığını duyurdu.

Apple, 9to5Mac’e yaptığı açıklamada “Bu adımı, durumu yakından izlediğimiz için çok dikkatli bir şekilde atıyoruz. Ekiplerimizi ve müşterilerimizi en kısa sürede geri almayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Apple’ın mağazalarını kapattığı tüm eyaletler koronavirüs vakalarında son zamanlarda bir artış gördü veya günlük koronavirüs vaka toplamları rekorunu kırdı. Bugüne kadar, pozitif vaka sayısı şu şekilde: Kuzey Carolina’da 51.389 vaka; Güney Carolina’da 23.756 vaka; Arizona’da 49.798 vaka; ve Florida’da 91.670.

Bu tabi ki bir sürpriz değil. Apple, pandemi sırasında Çin ve dünyadaki mağazaları kapatan ilk şirketlerden biriydi ve yavaş yavaş yeniden açılmaya başladı. Mayıs ayında mağazaların yeniden açılması konusundaki yaklaşımını açıkladığında, Apple’ın perakende ve insan kaynakları kıdemli başkan yardımcısı Deirdre O’Brien, durumun gerektirmesi halinde Apple’ın tekrar mağaza kapatabileceğini söyledi.

O’Brien, “Yerel vakalar, yakın ve uzun vadeli eğilimler ile ulusal ve yerel sağlık görevlilerinden gelen rehberlik de dahil olmak üzere mevcut her veri parçasına bakıyoruz. “Bunlar acele ettiğimiz kararlar değil – ve hiçbir şekilde açılan bir mağaza, yerel koşulların gerektirmesi halinde, onu kapatmanın önleyici adımını atmayacağımız anlamına gelmez.”

Apple, çalışanlarından ve müşterilerinden yüz maskeleri takmalarını istiyor, bunu sağlamadıkları takdirde kendisi maske ve koruyucu dağıtıyordu. Ayrıca, mağaza girişlerinde ateş kontrolleri yapıyor ve semptomları olan veya yakın zamanda COVID-19 olan birine maruz kalmış olanları taramak için ziyaretçilere birtakım sorular soruyordu. Temizlik söz konusu olduğunda, Apple gün boyunca yüzeylere, teşhir ürünlerine ve trafiği yoğun olan alanlara vurgu yaparak derin temizlikler yaptığını da söylüyor.

Dürüst olmak gerekirse kimse tekrar karantinaya alınmak ve tekrar evde kalmak istemiyor. Karantina ve kapamalar ekonomik ve duygusal gerginliğe ve birçok durumda problemlere neden oluyor.

Umuyoruz, ikinci dalga olarak bahsedilen COVID-19’un tekrar yayılması olayı hızlıca son bulur. Konuyla ilgili gelişmeler ve güncel teknoloji haberleri için Teknorex’i takip edin.

Kaynak

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER