Ana SayfaAppleApple, Facebook ve Google'un Aksine Daha Fazla İşçiyi İşe Döndürmeyi Planlıyor

Apple, Facebook ve Google’un Aksine Daha Fazla İşçiyi İşe Döndürmeyi Planlıyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle teknoloji devlerini işleride yarıda kesmek zorunda kalarak uzaktan çalışma yöntemine geçmişti. Sene sonuna yakın düzelmesi planlanan daha önce haberini yaptığımız bu durum hala geçerliliğini sürdürürken şirketler belirli sayıda personelini ihtiyaç halinde işe geri döndürmeyi planlıyor. Apple, Haziran ayından itibaren uzaktan çalışma sisteminde zorluk yaşayan ve ayrıca şirketteki ihtiyaca göre personelinin belirli kısmını işe geri döndüreceğini planladı.

Apple, Haziran ayından itibaren kısmi olarak ofislere dönmeyi planlıyor. Personelini de bu konuda bilgilendirmeye başlayan Apple, veri merkezi yönetimi, satış ve donanım testi ve ar-ge gibi laboratuvarlarda çalışması gereken personelin işlerine dönmelerini planlarken yazılım ile ilgilenen personelin şimdilik uzaktan çalışmaya sorunsuz bir şekilde devam edebileceğini düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple, sıcaklık kontrolü ve sınırlı sayıda müşteri ile bazı mağazalarını yeniden açma sürecini başlattığını açıkladı.  Ancak, şirketin diğer ülkelerdeki işletmelerin sınırlı olarak yeniden açılması vakalarda yeni artışlara yol açabileceğinden dolayı bir takım endişeler de duyulmuyor değil…

Kaynak: Gizmodo

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER