Ana SayfaAppleApple Gözlük Geleneksel Gözlüklere Benzeyebilir

Apple Gözlük Geleneksel Gözlüklere Benzeyebilir

Apple, son yıllarda artırılmış gerçeklik ile tasarlanmış giyilebilir teknolojiler için çalışmalarını sürdürüyor. Apple tarafından üretilmesi beklenen gözlüğün ise geleneksel bir gözlüğe benzeyebileceği tahmin ediliyor.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber dijital olarak bulunan her cihaz vücudumuza daha da yaklaşmaya başladı. Apple, artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle donatılmış cihazlar piyasa sürme planları yapmaya devam ediyor. Şirket aynı zamanda çıkaracağı ürünün 5G teknolojisine de sahip olmasını isterken wifi teknolojisi için de çalışmalarını sürdürüyor. Eğer ki bu hamlelerin gerçekleştiği düşünülürse birçok müşteri için Apple gözlük ve benzeri giyilebilir teknolojili ürünler vazgeçilmez hale gelebilir.

Apple gözlüğün sanal nesneleri doğru bir şekilde görüntülenmesini sağlamak için yeni bir sensör sistemi kullanılması planlanıyor. Gözlük aynı zamanda kullanılan İPhone ve Apple Watch ile birlikte entegre bir şekilde çalışabilir. Gözlükte “Starboard” olarak adlandırılan yeni bir işletim sistemi veya kullanıcı arayüzü kullanılması planlanıyor. Tasarım olarak da Apple gözlüğün geleneksek bir gözlüğe benzeyeceği iddia ediliyor. Bunun sebebinin ise tasarımın sadece profesyonelleri değil de sıradan tüketicileri de hedef olarak alması düşünülüyor.

Apple gözlüklerin piyasaya sürüleceği tarih olarak henüz bir bilgi yokken tahmin edilen tarih ise 2021 veya 2022.

Kaynak: Gizchina

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER