Ana SayfaAppleApple ve Epic Games Savaşına Neden Olan Fortnite'ın İnanılmaz Yükselişi!

Apple ve Epic Games Savaşına Neden Olan Fortnite’ın İnanılmaz Yükselişi!

Son günlerde teknoloji dünyasını meşgul eden önemli konulardan bir tanesi Fortnite krizi. Mevcut popüler nişancı oyunlarından biri olan ve Epic Games bünyesinde yer alan Fortnite, ani bir kararla Apple Store ve Google Play Store’dan kaldırıldı. Nedeni ise Epic Games’in oyuna uygulama içi satın alımlar için oyuncuların doğrudan şirkete ödeme yapabildikleri bir güncelleme getirmesiydi. Bu gerçekleşenler üzerine Epic Games, Apple ve Google arasında Fortnite krizi yaşandı. Apple, sorunun çözülmesi için ellerinden geleceklerini yapacakken, Epic Games ise dava açacağını duyurdu. Fortnite‘ın yükselişi incelendiğinde bu savaşın olması da normal görünüyor.

fortnite-teknorex-teknoloji

Epic Games tarafından açıklanan verilere göre, Fortnite oynayan oyuncu sayısı 2017 yılından bu yana artmaya devam ediyor. 2017 yılı Ağustıs ayında Fortnite’ı 1 milyon kişi oynarken bu sayı sadece 2018 yılı Ocak ayında 45 milyona yükseldi. Oyuncu sayısı artmaya devam ederek 2018 yılı sonlarında 200 milyona, 2019 yılı başlarında ise 250 milyona kadar yükseldi. 2020 yılı Mayıs ayında ise Fortnite oynayan oyuncu sayısı 350 milyona ulaştı. Bu sayı Fortnite’ın dünya çapında tüm zamanların en büyük oyunu olduğu anlamına geliyor.

#FreeFornite

Yaşanan gelişmeler sonrası ise Twitter’da #FreeFornite hastaghi ile destek kampanyası başlatıldı. Oyun yapımcıları da George Orwell’ın 1984 romanından esinlenerek çekilen Apple’ın Macintosh reklamına gönderme yaparak #FreeFornite hastaghi ile yeni bir video yayınladı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER