Ana SayfaGiyilebilir TeknolojilerAkıllı SaatApple Watch'ta İşitme Sağlığı Özelliği Nasıl Kullanılır?

Apple Watch’ta İşitme Sağlığı Özelliği Nasıl Kullanılır?

Dünya Sağlık Örgütü, bir seferde 8 saatten fazla 85 dBA’ya maruz kalmanın işitme kaybına yol açabileceğini belirtiyor. Ve 100db’ye maruz kalan biri, günde sadece 3 dakikalık maruziyetten sonra kısa süre içinde zarar görebilir.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, 80 dB’den yüksek olmayan hacim seviyelerine haftada 40 saat maruz kalmanın yetişkinler için güvenli olduğu düşünülmektedir. Çocuklar için haftada 40 saate kadar 75 dB veya altındaki ses seviyelerine maruz kalmanın güvenli olduğu kabul edilir.

1.İPhone’unuzda Watch uygulamasını başlatın.

İPhone'da Watch uygulamasını açın

2. Şimdi, ekranın sol alt köşesindeki Saatim sekmesine dokunun.

Saatim sekmesine dokunun

3. Ardından, Kulaklık Güvenliği üzerine dokunun.

Kulaklık Güvenliğini Seçin

4. Sırada ikisi için anahtarlarla açma işlemi var: Sesleri azaltın ve Kulaklık Bildirimleri 

Apple Watch'ta kulaklık sesini kullanma

5. Daha sonra, bir desibel seviyesi ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın. WatchOS, belirli bir desibel seviyesinde gürültü seviyesini kolayca anlamanıza yardımcı olmak için yararlı bir örnek de sunar. Örneğin, 75 desibel seçerseniz, “Elektrikli süpürge kadar gürültülü” yazacaktır. 80 desibeli seçtiğinizde, “Gürültülü bir restoran kadar gürültülü” olduğunu belirtilecektir.

Apple Watch'ta gerçek zamanlı kulaklık ses ölçümünü kullanma

Ve 100 desibel seviyesine kadar çıkarsanız, watchOS bunu “Ambulans sireni kadar gürültülü” olarak tanımlayacaktır.

Zararlı sesten tamamen uzak durmak istiyorsanız 75 veya 80 desibel seçmenizi tavsiye ederim. Tercih edilen desibel seviyesini seçin ve ayarlardan çıkın. Apple Watch, yüksek sesten uzak kalabilmeniz için değişiklikleri hemen yürürlüğe koyacaktır.

Not: 

  • Kulaklık Bildirimleri için geçiş etkinleştirilirse, Apple Watch size bir uyarı gönderir ve önerilen 7 günlük sınırı aşmanız durumunda sesi otomatik olarak kısar.

Daha sonra, fikrinizi değiştirdiyseniz veya artık bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, aynı şekilde Sesler ayarına geri dönün ve ardından Apple Watch’unuzdaki Kulaklık Güvenliğini devre dışı bırakmak için Yüksek Sesleri Azalt ve Kulaklık Bildirimlerini kapatın.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER