Ana SayfaAppleApple'ın İlk Arabası Sürücüsüz ve Tamamen Otonom Olabilir!

Apple’ın İlk Arabası Sürücüsüz ve Tamamen Otonom Olabilir!

Apple,  uzun süredir “Project Titan” adlı otonom bir araç geliştiriyor.  Yıllar boyunca sözde “Apple Car” hakkında çok sayıda patent gördük ve birkaç söylenti duyduk. Görünüşe göre proje hız kazanmaya başlıyor. Son raporlar, ilk Apple Car modelinin tamamen kendi kendine giden bir araç olacağını ve Robo-taksi olarak kullanılacağını gösteriyor.

CNBC tarafından yayınlanan bir rapora göre, Apple’ın otonom arabasına aşina olan kaynaklar, aracın ilk modelinin şoförsüz çalışacak şekilde tasarlanabileceğini söyledi. Hatta şirketin 2020 yılında arabası için, benzer bir patent başvurusunda bulunduğunu görmüştük. Sonuç olarak, bunların otonom teslimat araçları veya robo-taksi olarak kullanılacağı bildiriliyor.

Anonim kaynaklardan biri CNBC’ye verdiği demeçte, “Bunlar sürücüsüz çalışacak şekilde tasarlanmış ve son kilometreye odaklanmış otonom, elektrikli araçlar olacak” dedi. Bilgiler, Apple ile Hyundai arasında yapılan spekülasyon anlaşmasına daha fazla ışık tutan çok daha büyük bir raporun parçası.

Henüz bilmeyenler için, popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023’te otonom EV’sini getirebileceğini söylemişti. Ancak, geçtiğimiz günlerde Apple’ın 2024’ten itibaren Apple Car üretimine başlayacağını belirten yeni bir rapor gördük.

Bunu takiben, başka bir rapor, Apple’ın araçlarının geliştirilmesi için popüler otomobil üreticileri Kia ile bir anlaşma yapmasının beklendiğini söyledi. CNBC raporu, diğer birkaç raporla birlikte bunun gerçekten olabileceğini belirtiyor.

Son raporlara göre Hyundai, Kore merkezli otomobil şirketi Euisun Chung’un son başkanı olarak Apple ile çalışmayı dört gözle bekliyor ve şöyle diyor, “Mobilite şirketin geleceği…”

Dahası, Hyundai’nin söz konusu aracın geliştirilmesinde Apple’a tam kontrol vereceği ve Apple’ın yazılımına sahip bir Kia modeli yerine Apple markalı bir otomobil olarak piyasaya süreceği bildirildi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER