Ana SayfaBilimMucize Tedavi Türkiye'den! As Bayrakları As

Mucize Tedavi Türkiye’den! As Bayrakları As

Hindistan’da bu konuda çalışmalara başladı. Ve ilk sonuç : Türkler Haklıymış!

Hindistan’ın en iyi tıbbi araştırma organı olan Hindistan Tıbbi Araştırma Konseyi (ICMR) geçtiğimiz perşembe günü, COVID-19 ile enfekte olan ve ciddi derecede hasta olan insanlar için Türkiye’de de uygulanan plazma tedavisi için klinik bir deneyi onayladıklarını açıkladı.

Dünyadaki birçok ülke, koronavirüs bulaşmış hastaları tedavi etmek için plazma kullanmaya başladı ve tedavi, hasta sağlığının iyileştirilmesinde bazı olumlu sonuçlar gösterdi. Şu anda, virüs için bir tedavi bulunmuyor ancak devam eden birçok aşı denemesi mevcut. Bunlardan ilki ve Türkiye Cumhuriyeti’nin adından sıklıkla söz ettiği tedavi olan plazma tedavisinin uzun süreli tedavi açısından umut vadediyor.

Plazma terapisi, enfekte olan hastaları tedavi etmek için bir enfeksiyondan (veya iyileşmiş) iyileşen insanların kanında bulunan antikorları kullanılarak bir diğer hastaya enjekte edilerek yapılan tedavi. Plazma tedavisi bir aşı değildir, bunun yerine enfekte kişinin vücuduna kendi antikorlarını üretmeye başlaması için bir destek verir. Teorik olarak, bağışıklık sistemi enfeksiyonla savaşmak için çok zayıf olan hastalarda kullanılabilir.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER