Ana Sayfa Donanım & Yazılım Blokzinciri Teknolojisi Asya, Koronavirüs Pandemisinde Blokzincirine Yöneldi

Asya, Koronavirüs Pandemisinde Blokzincirine Yöneldi

Koronavirüs pandemisi nedeniyle pek çok sektörün etkilenmesine rağmen blokzincirinin faydaları keşfedildikçe her alanda kullanımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Gün geçtikçe teknolojinin küresel adaptasyonu da artıyor. The Block tararından yayınlanan rapora göre Fortune 100 listesindeki şirketlerin 72’si blokzinciri teknolojisini uyguluyor ya da araştırmalarına devam ediyor. Blokzinciri teknolojisi, Çin’de çelik endüstrisinden Norveç’teki balık üretimine kadar birçok alanda kullanılarak piyasalara entegre hale getiriliyor. Almanya federal düzenleyicileri da blokzinciri teknolojisi ile menkul kıymetleri dijitalleştirmeyi planlıyor. Asya ülkeleri de ile özellikle verilerin siber saldırılara karşı korunması, uzaktan işlemler ve tedarik zinciri operasyonları için blokzinciri teknolojisini kullandığı görüldü.

Japonya’da Hissedar Toplantılarında Blokzinciri Kullanıldı!

Japonya’da BitFlyer Holdings hissedar toplantılarında kullandığı My Number sistemi ile güvenli bir şekilde uzaktan oy verilmesi sağlandı. Sistemi Haziran ayında gerçekleşen hissedarlar toplantısı için kullanan şirket, önümüzdeki sonbaharda şirket için benzer aktiviteler için de kullanmayı planlıyor.

Singapur’da Agrocorp International Tarımsal Tedarik Zincirini Blokzinciri ile Yönetiyor

Singapur’da ise Agrocorp International, tarımsal tedarik zincirlerini izlemek için America’s Cargill, Singapur blokzinciri girişimi Dltledgers ve bir dizi lojistik şirketi ile ortaklık kurdu. Şirket blokzinciri teknolojisinin ticari işlemler için takas süresini bir aydan 5 güne indirdiğini söylüyor.

Çin’de Alibaba Sağlık Platformu Xiang Hu Bao’da Blokzinciri Kullanıyor

Çin’de, Alibaba Group Holding’in bir parçası olan çevrimiçi sağlık platformu Xiang Hu Bao, koronavirüsten ölüm durumunda 100.000 yuan’a (14.000 ABD Doları) kadar ödeme yapan bir program başlattı. Dolandırıcılık iddialarından kaçınmak ve şeffaf olmak isteyen şirket bunun için Alipay’in şeffaf bir şekilde günde 1 milyar işlem gerçekleştirebilen blokzinciri teknolojisiyle birlikte çalıştı.

Blokzinciri teknolojisinin piyasalara entegre haline getirilmesi de blokzinciri konusunda uzman personellere olan ilgiyi artırıyor. Chainnews tarafından yapılan haberde, yüzlerce şirketin blokzinciri konusunda uzman personel arayışı içinde olduğu düşünülüyor. HTF Market Intelligence tarafından yayınlanan rapora göre Amazon’un da IBM, Microsoft ve Oracle ile birlikte blokzinciri endüstrisindeki potansiyel liderlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,950TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Cyberpunk 2077 ‘Night City’ Temalı Yeni Fragmanlar

Bu yılın en çok merak edilen video oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077'nin sistem gereksinimleri dışında , geliştiriciler CD Projekt Red de geçtiğimiz günlerde iki yeni fragman yayınladı. Her iki...

Avrupa Komisyonu, Apple’ın Ödemediği Vergilerin Peşinde

Daha önce Apple'ın İrlanda'ya 13 milyar euro (11.6 milyar sterlin) geçmiş vergi ödemesi gerektiği iddiasıyla görülen davada AB genel mahkemesi böyle bir...

40 MİLYON TL Değerleme | İşleri Kolaylaştırıyoruz A.Ş “İKAS” CEO’su Mustafa Namoğlu | Turkish Mafia

"Turkish Mafia"! serimizin bu bölümünde İKAS CEO'su Mustafa Namoğlu bizimleydi. İşleri nasıl kolaylaştırıyorlar, e-ticaret neden İKAS'tan sorulur, 40 MİLYON TL değerleme ile...

Acun Ilıcalı Netflix’in Benzeri Bir Platform Olan Exxen’i Duyurdu!

Acun Ilıcalı'nın dünyanın en büyük dizi ve film platformlarından Netflix'e benzeyen bir platform yaratacağı konuşuluyordu. Ilıcalı, Exxen isimli yeni projesini açıkladı.

Vespa Primavera Sean Wotherspoon: Şehrin Sokaklarına Yeni Bir İkon Geldi!

80’ler ve 90’lar Ruhunu, Zamanın Ötesine Geçen Tasarımlarla Buluşturan Vespa Primavera Sean Wotherspoon Türkiye’deİtalya’nın ikonik motosiklet markası Vespa,...