Ana SayfaOyunBilgisayar OyunuAvowed Çıkış Tarihi, Fragman ve Daha Fazlası

Avowed Çıkış Tarihi, Fragman ve Daha Fazlası

Obsidian bu günlerde, birinci şahıs aksiyon/RPG oyunu geliştiriyor ve oyun ilk olarak Microsoft’un 23 Temmuz Xbox Series X oyun vitrini sırasında duyuruldu.

Avowed hakkında şimdiye kadar kesin olarak bildiklerimiz çok az. Obsidian’ın Pillars of Eternity serisiyle aynı dünyada gerçekleşecek; Xbox Serisi X ve PC’de çıkacak. 

Çıkış Tarihi

Microsoft, 23 Temmuz etkinliği sırasında Avowed için herhangi bir çıkış tarihi vermedi. Benzer şekilde, Avowed’in resmi web sitesi, oyunun ne zaman bekleneceği hakkında hiçbir şey söylemiyor. Obsidian, erken erişimde olan oyunu Grounded üzerinde çalışıyor, bu yüzden biz ekip olarak, oyunun bu yıl çıkmayacağını düşünüyoruz.

Avowed Oynanışı

Obsidian, Avowed’i “Eora’nın fantezi dünyasında geçen bir sonraki destansı birinci şahıs RPG” olarak tanımlıyor. Fragmana dayanarak, Avowed’in belirgin bir Elder Scrolls esintisi var; hem yakın dövüş silahlarını hem de büyüyü kullanabilen bir kahramanın olduğunu biliyoruz ve muhtemelen karakterinizi hem estetik hem de mekanik olarak oyun stilinize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. 

Bunun ötesinde, oyunun nasıl çalıştığını gösteren bir fragman beklememiz gerekecek. Avowed, Elder Scrolls’tan ilham alırsa, çok sayıda yan içeriğe sahip açık bir dünya bekliyoruz. Pillars of Eternity formülüne daha yakın olursa ise, yine de çok sayıda yan içeriğe sahip, ancak daha odaklanmış bir formatta açık bir dünya bekliyor olacağız.

Avowed Platformları

Oyunun web sitesi, oyunun Xbox Series X ve Windows 10 bilgisayarlar için mevcut olacağını belirtiyor. Görünüşe göre bu, Xbox One’da yayınlanan yeni nesil oyunlardan biri olmayacak. Ancak, Xbox Game Pass‘in bir parçası olarak sunulacak. Xbox Game Pass Ultimate ve Project xCloud’un bazı çapraz uyumluluklara sahip olacağını bildiğimiz için Avowed’i tabletlerde, cep telefonlarında ve oyun dışı bilgisayarlarda da oynayabilirsiniz. Obsidian bir Microsoft stüdyosu olduğu içinse PS5 sürümü olası görünmüyor. 

Avowed’in Hikayesi

Avowed’deki ana hikayenin ne olacağını kesin olarak söylemek mümkün olmasa da, Eora dünyasında gerçekleşirse, ilk iki Pillar of Eternity oyunundan hikaye konularını alma şansı var.

Her iki oyunda da bir “Gözcü” ya da insanların geçmiş yaşamlarını görebilen bir maceracı olarak oynuyorsunuz. Eora dünyasında, ruhlar ebedi bir şekilde, ölümden sonra onları yeniden canlandıran ve genellikle tanrıları, ölümlüleri ve dünyayı dengede tutan büyük bir çark boyunca hareket ederler. Geçmiş yaşamlarını hatırlayabilen Thaos ix Arkannon adında bir büyücü, çarkı engellemeye çalışır; onunla nasıl başa çıkacağınız ise size kalmıştır.

Pillars of Eternity II’de, daha önce ölü olarak düşünülen Eothas adlı bir tanrı, dev bir heykelin içinde yaşar ve Deadfire Takımadalarına gider. Orada, bağımsız bir gemiyi ele geçirmeli ve varlıklı ticaret şirketlerinin, sömürülen yerlilerin ve vurgunculuk yapan korsanların karmaşık siyasetinde gezinirsiniz. Sonunda Eothas’ın amacının Çarkı yok etmek ve ölümlü ırkların tanrıların yardımı olmadan gelişmesine izin vermek olduğunu öğrenirsiniz – yine de, oyunun nasıl bittiği büyük ölçüde size bağlıdır.

Avowed Fragman

Kaynak: Tom’s Guide

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER