Ana SayfaOyunBattlefield 6 Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Battlefield 6 Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Battlefield 6, savaş temelli çok oyunculu serideki bir sonraki oyun PS5 ve Xbox Series X‘te yeni nesil için çıkış yapacak ilk Battlefield oyunu olacak.  Yayıncı EA’nın dikkatli gözetimindeki geliştirici Dice’ın, en yeni PC donanımının ve yeni oyun konsollarının gücünden gerçekten faydalanan özellik ve sistemlerle yeni bir oyun motoru getirmesini bekliyoruz. 

Daha yakın tarihli bir EA görüşmesinde Wilson, “Oyunu baharda ortaya çıkaracağız ve oyuncularımız için belirleyici Battlefield deneyimini 2021 tatil sezonunda sunacağız” dedi. Oyun muhabiri Jeff Grubb’dan daha yeni bir ipucu geldi ve o da Battlefield 6’nın Mayıs ayında açıklanacağını duyurdu. Bu ilkbaharın sonları ve normalde E3’ün yapılacağı zamanın hemen öncesinde. Bu yüzden Battlefield 6 için bir Mayıs ayı açıklaması oldukça mantıklı görünüyor. 

Battlefield 6 Fragmanı  

Battlefield 6 için özel bir fragman henüz yok. Ancak EA, geçen yıl Play 2020 etkinliğinde Dragon Age 4’ün arkasındaki teknolojiyi ve gelecekteki bir Battlefield oyununun sergilendiği bir tanıtım yayınlamıştı.

Fragman, bir plaj olabileceğine dair kısa bir asker klibini gösteriyor. Bir diğeri ise yüzün çıplak modelini ikinci bir çekimle gösteriyor ve bu yüzün tamamen renkli ve dokulu olduğunda nasıl göründüğünü gösteriyor.  

Buradan çıkarabileceğimiz şey, Battlefield 6’nın muhtemelen birden fazla oyuncu ve NPC ile büyük savaşları destekleyeceğidir. Ve eski Battlefield oyunlarına göre de grafik kalitesinde bir yükseltme olacak.

Battlefield 6 Oynanış 

Fragmanda görülebilenlere bakarsak, Battlefield 6’nın İkinci Dünya Savaşı’nda geçmesi için iyi bir şans var, Battlefield 5’e çok benzer ama daha büyük ölçekte. Dikkatli bakarsanız, römorkta askerler tarafından taşınan tüfeğin, II.Dünya Savaşı sırasında ABD GI’lerinin standart yayın tüfeği olan M1 Garland olduğunu görebilirsiniz.  

Son iki Battlefield oyunu Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarını kapsadığından, Dice yine değişiklik yapmak isteyebilir. Battlefield’ın günümüze, yakın geleceğe veya bilim kurgu ortamına dönme şansı da aslında çok yüksek.

Oyun mekaniği cephesinde, Battlefield 6’nın, kontrol noktaları üzerinden ve farklı yapılara ve arazi özelliklerine sahip çeşitli haritalarda yapılan büyük çok oyunculu savaşlarla aslında selefinin bir evrimi olmasını bekleyebiliriz. Ayrıca bir battle royale modu ve araçlar, top mevzileri ve düşmanı düşürmek için gezinmek için ilginç rotalarla süslenmiş haritalar görmeyi beklerdik.

Teknik açıdan, Battlefield 6’nın PC oyuncuları için ray tracing ve ultra geniş ekranlar gibi kapsamlı destekle birlikte sayısız seçenekle gelmesini bekliyoruz. PS5 ve Xbox Seires X tarafındayken, bir tür ray tracing, yüksek yenileme hızı görüntüleme modlarına ve süper hızlı yükleme sürelerine sahip olmasını da umuyoruz.

En son çağrısında Wilson, Battlefield 6’nın “her zamankinden daha fazla oyuncuyla devasa ve sürükleyici savaşları hayata geçirmek için yeni nesil platformların gücünden tam olarak yararlandığını” söyledi. 

Bu, oyunun yeni konsol donanımı göz önünde bulundurularak tasarlanacağını ve PS4 ve Xbox One’ın hala çalıştırmasını beklememize rağmen eski donanım tarafından darboğazlanmasını önleyeceğini gösteriyor. 

Ayrıca, platformlar arası çok oyunculu, daha büyük bir oyun modu paketi, Dolby Atmos gibi sinematik ses desteği ve hatta 100’den fazla oyuncuyu destekleyen daha büyük savaşlar da görmek isteriz. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl detaylar karşımıza çıkacak.

Kaynak: Tom’s Guide

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER