Ana SayfaAnne ve BebekBebek Odası Halısını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek Odası Halısını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebeğiniz yerde sürünmeye başladığında, küçük dizleri korumak için yumuşak bir şey istersiniz ve bebeğiniz yürümeye başlayan çocuğa dönüştüğünde, halı kaçınılmaz düşüşleri yavaşlatmak için güzel bir yastık işlevi görür. Halı, iç hava kalitesi için en iyi zemin kaplama malzemelerinden biridir.

Birçok çalışma, halının tozun ve diğer alerjenlerin kolayca solundukları yerde havaya karışmasını önlediğini defalarca göstermiştir. Böylece halı bebeğinizin (ve sizin) daha kolay nefes almasına yardımcı olur.

Odada parke veya başka bir sert yüzey döşemesine sahip olsanız bile, çocuğunuzun düşüşü ve sağlığı için zeminin çoğunu kapsayacak şekilde geniş bir alan halısı almakta fayda var.

Yumuşaklık

Yukarıda belirttiğimiz gibi, halının en büyük avantajlarından biri diğer yer kaplama malzemelerinden daha yumuşak olmasıdır. Tüm halılar yumuşak olsa da, bazı halılar diğerlerinden çok daha yumuşaktır. Son yıllarda, halıda büyük bir eğilim daha yumuşak liflere doğru oluyor ve her halı stilinde birçok seçenek mevcut.

VOC

Çoğu ev inşaat malzemesi, esasen gaz şeklinde salınan kimyasallar olan VOC’leri (uçucu organik bileşikler) içerir. Bu gazlar, elbette, nefes alma havasına girer.

Bu gazlara maruz kalmayı azaltmak için, düşük VOC’li bir halı arayın. Doğal kaynaklı malzemelerden yapılan halılar VOC’lerde geleneksel sentetik elyaflardan tipik olarak daha düşüktür . Ayrıca, halının bebek gelmeden önce veya en azından bebek odada uyumadan önce serilmesi daha doğru olacaktır. Halı seriliminden sonraki ilk birkaç gün boyunca, halının hava almasını sağlamak için, mümkünse, odanın kapısını kapalı ve odadaki pencereyi açık tutmalıyız.

Antibakteriyel ve Antialerjik bebek halısı

Çok tüylü halılar, odada uçuşan tozları ve tüyleri üzerlerine toplayarak bebeğinizin hastalanmasına neden olabilir. Uçuşan bu tüyler bebeğinizin nefes alışını güçleştirebilir. Mobilya ve tekstil ürünleri seçimlerinde bebeğinizin sağlığını riske atmayacak tercihler yapman bu konuda çok önemlidir.

Birçok marka, halı koleksiyonlarında farklı renk ve tasarımlarıyla antibakteriyel bebek halısı modellerine yer veriyor. Antialerjik halı modellerinin fiyatları diğer normal halı modellerine göre biraz daha yüksek olduğu aşikâr. Bebek odasınn ısısı, ışıklandırması ve nem dengesi nasıl önemliyse, halının özellikleri de bebek için o kadar önemli haldedir.

Bebek odası dekore ederken, antialerjik ve antibakteriyel halı modelleriyle bebeğimizin sağlığına özen göstermeliyiz. Kanserojen boya maddesi içermeyen ve kaymaz tabanlı özelliğe sahip bebek halıları seçmeliyiz.

Eğitici bebek halıları

Anneler genellikle renkli ve canlı bir bebek odasına sahip olmak isterler. Cıvıl cıvıl bir bebek odası güzel ama bu renkliliğin yanında bebeğin için eğitici ve öğretici ürünlere de yer vermelisiniz. Özellikle eğitici halıların, bebeklerin gelişimine olumlu yönde etkileri olduğu biliniyor.

Teknoloji haberleri ve gündemden haberdar olmak için Teknorex‘i takip etmeye devam edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER