Ana SayfaMobilUygulamaBİP Kullanıcı Sayısını Artırıyor

BİP Kullanıcı Sayısını Artırıyor

WhatsApp’ın yeni sözleşmesinden sonra kullanıcılar için alternatif mesajlaşma uygulamaları gündeme geldi. Telegram ve Signal gibi uygulamalarına göre Türk patentli mesajlaşma uygulaması BİP bu dönemde kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Son 24 saat içerisinde uygulamayı telefonlarına indiren kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 1 milyon 150 bine arttı. Ayrıca her geçen gün ülkemizde ve dünyada kullanıcı sayısını artıran BİP, kullanıcılarına 106 farklı dilde mesajlaşma fırsatı sunuyor.

ABD menşeili mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, yeni sözleşmesini kullanıcılarına zorunlu tutmasının ardından, bireyler çareyi alternatif mesajlaşma uygulamalarında aramaya başladı. Kullanıcılar Telegram, Signal, Dedi vb. uygulamalarda kendi ihtiyaçlarına cevap aramaya başladı. Bu anlamda Türk uzmanlar tarafından geliştirilen ve Turkcell tarafından piyasaya sürülen anlık mesajlaşma uygulaması BİP farklı özellikleri ile kullanıcıları cezbediyor. WhatsApp’ın aksine kullanıcılarına daha fazla kişi ile iletişim kurma olanağı sağlayan BİP, devlet kurumlarınca da büyük ilgi görüyor. Türkiye dışında 192 ülkede anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan BİP, bu dönemde WhatsApp’ın yerini alacağa benziyor.

Şirketler BİP’i Tercih Etti

WhatsApp’ın yeni sözleşme ile Facebook’a kullanıcılarının verilerini verecek olması, kişisel bilgilerin güvenliği açısından büyük bir infial yarattı ve şirketler WhatsApp yerine farklı mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Turkcell tarafından geliştirilen anlık mesajlaşma uygulaması BİP, kullanıcı verilerini yüksek güvenlikli şifreleme ile koruyan bir tabana sahip olması nedeniyle şirket ve devlet kurumları tarafından birinci tercih sebebi olarak göze çarpıyor. Ülkemizde, devlet kurumlarının BİP’e geçmesi ve diğer kurumlar ile şirketleri de uygulamayı kullanmaları açısından teşvik etmesi en büyük kanıt niteliğinde…

BİP ile Para Transferi Çok Kolay

Diğer mesajlaşma uygulamalarına göre daha gelişmiş ve ayırt edici özelliklere sahip olan BİP, kullanıcılarına kolay para transferi imkanı veriyor. BİP ile hesap numarasına ihtiyaç duyulmadan sadece telefon numarası ile para transferi yapılabiliyor. Ayrıca uygulama acil durumlarda iletişim kurmak istediğimiz bir kişi ya da kişilerle irtibat sağlayabilmemiz için kullanıcılarına “Acil Durum Butonu” özelliği ile destek veriyor. Özellik sayesinde anlık durumumuz, konum bilgilerimizle birlikte tek tuş ile iletilebiliyor.

BİP’in Özellikleri

“Telefon numarası ile kolay para gönderme” ve “Acil Durum Butonu” özelliklerinin yanı sıra BİP, kullanıcılarına pek çok daha yenilik sunuyor. Uygulamada yer alan “Yol arkadaşın uygulaması” ile kullanıcılar gündem, magazin, spor, hava durumu ve ekonomi gibi gelişmelerden haberdar olabiliyor. BİP’i diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran en önemli etmenlerden biri de 106 dilde mesajlaşma özelliğinin bulunması… Bunun yanında BİP, kullanıcılara kendi dillerinde yazdıklarını karşı dile çevirebilme şansı veriyor. BİP’i öne çıkaran bir diğer özellik ise, aynı anda 10 kişi ile görüntülü konuşma yapılabilmesi… Uygulama, 10 kişi ile aynı anda görüntülü konuşma yapabilmesinin yanında bu konuşmalarda kullanıcılarına HD görüntü kullanma deneyimi sağlıyor. Ayrıca BİP ile iki telefon kullanma dönemi de kapanmış olacak. Uygulama aynı anda bir kullanıcı iki farklı hat üzerinden arama ve mesajlaşma yapabilecek. Bunların yanı sıra BİP kullanıcılarına milyonlarca hediye kazanma fırsatı sunuyor

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER