Ana Sayfa Bilim Bir SpaceX Starship Prototipi Daha Patladı

Bir SpaceX Starship Prototipi Daha Patladı

Motor testinden sonra başka bir SpaceX Starship SN4 prototipi, saat 18:49’da patladı.

Dragon mürettebatı için bir sonraki lansman girişimi Florida’da devam ederken, Texas ise SpaceX Starship projesi üzerinde çalışmakla meşgul.

Bu öğleden sonra şirket, bir sonraki fırlatma aracının SN4 prototipinde statik bir yangın testini başarıyla tamamlamış gibi göründü, ancak bundan sonra test standında patlama meydana geldi.

SpaceX imalat ve tasarımındaki karışıklıkları çözerken ve ne kadar stresle baş edebileceklerini öğrenirken, kapakta fotoğrafını gördüğünüz Mk1 yapısı da dahil olmak üzere selefleri ile benzer kaderleri yaşadı.

Hataya neyin sebep olabileceğine dair hiçbir açıklama yapılmazken, NasaSpaceFlight.com’dan Chris Bergin, SN5’in teste hazır olduğunu söyledi.

Şimdilik, patlamadan çekilen video ve sesi kontrol edebilir,

Şimdilik, patlamadan yakalanan video ve sesi kontrol edebilir ve uçuş testinden geçmiş ve bu yeni araçtan daha uzun bir süredir sicili olan tasarımları kullanan Crew Dragon’un Demo-2 lansmanını bugün (30 Mayıs 2020 22:00’da) canlı yayından izleyebilirsiniz.

Patlama anına ait görüntüleri ise aşağıda bulabilirsiniz.

Kaynak: Engadget

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Fujifilm’den Karantina Günleri için Ücretsiz Fotoğraf Kitabı Hediyesi!

Fujifilm, sosyal mesafe kuralları gereği hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyabilmek için evde geçireceğimiz bu hafta sonunu Fujibas ile daha keyifli hale...

XPG Soğutma Çözümlerini LEVANTE 360 ile Büyütüyor

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, hepsi-bir-arada soğutma çözümlerine XPG LEVANTE 360 soğutucuyu eklediğini duyurdu.

Immortals Fenyx Rising ve Daha Fazlası GeForce NOW’da Oyuna Hazır!

Tanrıları kurtarmak için Yunan mitolojisindeki canavarlarla savaşmak mı? Mars'ı kolonileştirmek mi? Suç imparatorluğunuzu büyütmek mi? GeForce NOW ile istediğiniz şekilde oynama gücüne...

Türkiye’de Henüz Ofis Açmayan Sosyal Medya Devlerine İkinci Yaptırım Cezaları Geldi!

Türkiye, resmi bir temsilci bulundurma şartını tanınan sürede yerine getirmeyen sosyal medya şirketleri Facebook, Twitter, YouTube, TikTok ve Instagram’a ikinci yaptırım olan...

YouTuber’lara Vergi Takibi!

YouTube'dan yayın yaparak gelir elde eden YouTuber'ların şahıs şirketi kurma sayıları artıyor. Online şahıs şirketi kurma platformu Mükellef'in Kurucu Ortağı ve Genel...