Ana Sayfa Bilim Bitcoin Ölüyor Mu?

Bitcoin Ölüyor Mu?

Yükseldiği dönemde adından sıkça söz ettirerek 20 bin 30 bin dolarları bulacağı iddia edilen kripto para birimi Bitcoin, koronavirüs pandemisi döneminde büyük bir düşüş göstermesine rağmen toparlanma eğilimini sürdürüyor. Toplam piyasa değeri -16 Nisan itibariyle- 128 Milyar Dolar olan Bitcoin, toplam piyasa değeri 201 Milyar Dolar olan kripto paralar içerisinde yüzde 64 ile en yüksek pazar payına sahip.

2017 yılında tüm zamanların en yüksek değerini 20089 dolar ile gören Bitcoin, hala bu seviyenin yüzde 66 altında bulunuyor.

Bitcoin, 2019 yılına 3742 dolar ile girerken yıl içerisinde 13096 dolar seviyesine kadar yükseldi. 2019 yılı Nisan ayı sonrasında yükselişe geçen Bitcoin, yıl sonunu 7293 dolar seviyesiyle kapattı.

2020 yılı başından itibaren yükseliş eğiliminde olan Bitcoin, şubat ayına kadar bunu sürdürdü. Ancak koronavirüs pandemisinin etkisinin hissedildiği zamandan itibaren düşüşe geçen Bitcoin, Şubat ayında 10300 Dolar seviyelerine kadar yükselirken, Şubat ayı sonunda 8599 Dolara kadar geriledi. Ancak koronavirüs pandemisinin Bitcoin için asıl etkii Mart ayında ortaya çıktı. Mart ayına 8599 dolar ile giren Bitcoin, 2020 yılındaki en düşük seviyesini 4474 Dolar ile 13 Mart tarihinde gördü. Bu dönemden sonra toparlanma eğilimi gösteren Bitcoin, 16 Nisan itibariyle 7023 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

İnsanların pandemiyle uğraştığı bu dönemde Bitcoin ve kripto paralar adından söz ettirmese de, koronavirüs pandemisi döneminde elektronik ödeme sistemlerine olan talebin ve e-ticaret işlemlerinin artışı, pandemi sonrası Bitcoin’in ve kripto paraların tekrardan gündeme gelmesine neden olabilir.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

LG ProBeam İş Dünyasına Yenilik Getiriyor

5000 ANSI lümene sahip LG ProBeam Lazer 4K BU50NST ve Full HD BF50NST Projeksiyon cihazları , 8,3 megapiksel çözünürlüğü, webOS desteği, 12...

Lise Öğrencilerinden Dijital Tarım Çözümleri

Bayer, Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliği ile "Dijital Tarım Çözümleri"konulu E-Challenge etkinliği düzenledi.Geçtiğimiz yıl İnovasyon Kampı adıyla yürütülen proje, bu yıl...

TCL 10 Se Kutu Açılışı ve Ön İnceleme Videomuz Yayında!

TCL 10 Se'ti kutudan çıkardık, ön incelemesini yaptık!https://youtu.be/at096jiQwvM

İstanbulkart Sahiplerine Müjde: Multinet Up ve BELBİM AŞ. İş Birliği ile İstanbulkart Sahiplerine 30.000 Yeni Lezzet Noktası!

Yeni nesil finansal teknoloji grubu Multinet Up ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri şirketi Belbim AŞ, önemli bir iş...

Startup Yatırımları 2 Milyar Dolara Ulaştı!

KPMG Türkiye tarafından hazırlanan Türkiye Startup Yatırımları raporu, oyun sektörünün yıl içinde yükselen başarısını gözler önüne serdi. Türkiye girişim ekosisteminde yaşanan gelişimi...