Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiBtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Bakanlığın Kripto Paralar ile İlgili Yapacağı Bir Düzenlemeyi...

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Bakanlığın Kripto Paralar ile İlgili Yapacağı Bir Düzenlemeyi Desteklediklerini Açıkladı

Türkiye’nin ilk, dünyanın ise dördüncü kriptopara alım satım platformu BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kriptoparalar ile ilgili yapılan basın açıklamasına istinaden değerlendirmede bulundu.

Güneri; kriptopara sektörü ile ilgili Bakanlığın yaptığı açıklamayı olumlu bulduklarını belirterek; “BtcTurk olarak kurulduğumuz günden bu yana bir düzenlemeye tabi gibi çalışmayı sorumluluğumuz olarak gördük. Uluslararası ve ulusal finans kurumlarının küresel olarak kabul görmüş çalışma prensipleri çerçevesinde, kullanıcı ve paydaşlarımıza şeffaf, hızlı ve güvenli bir şekilde kriptoparalara erişim sağlıyoruz. Uzun yıllar düzenlenmiş finansal hizmetler alanında ve/veya düzenleyici kurumlarda çalışmış tecrübeli ekibimizle regülasyonlara yıllardır hazır durumdayız. Ekibimiz, altyapımız ve geçen 8 yıl içerisinde biriktirdiğimiz tecrübemizle Türkiye ekonomisinin dijitalleşmesine ve İstanbul Finans Merkezi’nin stratejisine katma değer sağlayacak kriptopara sektöründe yapılacak düzenlemeler, Türkiye’nin bu sektörde önemli oyunculardan biri olmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları takdirle karşılıyor ve destekliyoruz” dedi. 

Dijital para birimleri konusunda çalışmalar dünyanın her yerinde hız kesmeden devam ediyor. Türkiye 2019 yılında yerli kripto para projesinin duyurusunu yapıp birçok kişiyi umutlandırmıştı. Çin, ABD, İngiltere gibi ülkeler kripto paralarla ilgili araştırmalar yapmaya devam ederken Türkiye de kendi kripto parası için harekete geçmişti. Hatta yakın zamanda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para ekibinde çalışacak yeni takım arkadaşları aramaya da başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (TCMB) Naci Ağbal, 2021 yılının ikinci yarısında dijital para pilot testlerine başlamayı hedeflediklerini açıklamıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan da bunu yineleyerek çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER