Ana SayfaDonanım & YazılımGiyilebilir TeknolojilerBu Bileklik, Vücut Hareketlerini Gerçek Zamanlı Olarak Kullanarak Müzik Üretiyor

Bu Bileklik, Vücut Hareketlerini Gerçek Zamanlı Olarak Kullanarak Müzik Üretiyor

Mictic, Zürih merkezli bir teknoloji şirketi tarafından geliştirilen bir ürün, jestlerinizi ve vücut hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak müziğe dönüştürüyor.

Android veya iOS cihazınıza Bluetooth aracılığıyla bağlanan ve ardından vücut hareketlerinize uygun müzik oluşturan bir çift bileklikle, isterseniz hava enstrümanları çalabilir veya bir parça besteleyebilirsiniz.

Mictic cihaz için "Yüzyıllar süren İsviçre mühendisliğini Mictic'e sığdırdık ve dijital çağa getirdik. Ve sadece Midi veya diğer arayüzler için bir kontrol cihazı değil, gerçek bir müzik aleti olan ilk giyilebilir cihazdır." deniyor.

Cihaz Nasıl Çalışır?

Bileklikler, Android ve iOS‘taki yardımcı uygulamaya bir dizi çoklu erişim ivmeölçer verisi gönderiyor. Uygulama daha sonra hangi seslerin çalınacağını belirlemek için verileri kullanıryor. Ayrıca bu giyilebilir cihazların dört ayarlı ses yaması veya modu mevcut.

İlk modda, robot dansı için film müzikleri oluşturmanıza olanak tanıyan robotik sesler üretilirken ikinci modda,davul ve bas riffleri çıkarıldığı için tamamen vuruşlarla ilgilidir. Üçüncü mod piyano çalmanıza izin verir ve dördüncüsü hücre enstrümanıdır.

Bileklikler 24 ms gecikme süresi ve 4 saatlik pil ömrüne sahiptir ve iyi haber şu ki, bu cihazla müzik oluşturmak için müzik enstrümanları konusunda herhangi bir beceriye sahip olmanıza bile gerek yok.

Fiyat ve Kullanılabilirlik

Bulunabilirliğe gelince, şirket şu anda bir Kickstarter kampanyası yürütüyor. 185 destekçiden 25.000 $ ‘ın üzerinde para topladı. Cihaza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER