Ana Sayfa İnternet Dizi/Film Çalışanlar Gün İçinde Şekerleme Yapıp Netflix İzliyor!

Çalışanlar Gün İçinde Şekerleme Yapıp Netflix İzliyor!

Kaspersky tarafından yaptırılan ve KOBİ ölçeğindeki şirketlerde görev yapan 8.000 çalışanın davranışlarını inceleyen yeni bir küresel araştırmaya göre pandemi sırasında evden çalışanlar, normalde saklamak isteyecekleri bazı noktaları keşfettiler. Evden çalışmanın getirdiği fırsatlardan bahseden Türkiye’deki katılımcıların yeni zevkleri arasında hafta içi uzanmaları (%36), Netflix’i art arda izlemek (%40) ve dışarıda bahçede veya balkonda çalışmak (%33) yer alıyor.

Küresel salgın sırasında çalışma ortamımız güvenli ofislerden mutfak masalarına doğru kayarken, iş ve özel hayatları dengelemekte birçok zorlukla karşılaştık. Dünya Ekonomik Forumu’na göre bu yıl uzaktan çalışanlar, çocuk bakımı ve dijital bağlantı gibi zorluklarla karşılaştı. Bununla birlikte, uzaktan çalışmaya geçen bazı ofis personeli bu deneyimin tadını çıkardı ve bundan sonra da korumak istedikleri bazı zevkleri keşfetti.

Ankete katılanların çoğu rahat kıyafetlerle çalışmaktan keyif aldı. %51’i bu yaşam tarzına alıştı ve gelecekte bunu norm haline getirmek istiyor. Uzun yolculuklara veda etmek, işe başlamadan beş dakika önce uyanabilecekleri için çalışanları daha mutlu etti ve birçoğu gün içinde kestirme fırsatı yakalamaktan keyif aldı (%36).

Yeni normalin avantajlarını keşfetmeye devam eden Türkiye’deki katılımcıların %33’ü bahçede veya balkonda dışarıda çalışmaktan hoşlanıyor, %40’ı çalışırken art arda Netflix izliyor. Çalışanlar tarafından tercih edilen diğer avantajlar arasında video oyunları için daha fazla zaman (%33), paket servis öğle yemeği (%17) ve daha az duş almak (%9) bulunuyor.

Bununla birlikte, bu yeni keşfedilen açık fikirlilik yalnızca fayda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dijital güvenlik söz konusu olduğunda belirli sorumlulukların yerine getirilmesini gerektiriyor. Cihazlarımızda güvenilir güvenlik çözümlerine sahip olmak, gevşemenin tadını çıkarırken kişisel gizliliğimizi korumak adına çok önemli.

Kaspersky Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Marina Titova, “Karantina süreci evden çalışmalarına izin verilenleri iki yönlü etkiledi. Bir yandan çalışanlar nihayet büyük şehir hayatının olumsuz yanlarını unutup daha rahat bir ortamda çalışma fırsatı buldu. Öte yandan üretken kalmak için mücadele ederken, çalışma alanlarını yeniden düzenlerken ve yeni alışkanlıklar geliştirirken birçok zorlukla da karşılaştılar. Evden çalıştığınızda gizliliğiniz daha büyük bir risk altına giriyor ve bu da dijital güvenliği hayati hale getiriyor” diyor.

Kaspersky, cihazlarınızın hem iş hem de kişisel kullanımda güvende kalmasını sağlamak için şunları öneriyor:

  • Mutlaka gerekli olmadıkça kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmayın veya hesaplarınıza erişim izni vermeyin. Bu, internette bulunma şansını en aza indirecektir.
  • İster çok detaycı olmayın ister gizliliğinize değer verin, bir web kamerası kapağı kullanın veya Kaspersky Security Cloud’da kameranıza yetkisiz erişimi önleyen yerleşik web kamerası koruması kullanın. Bu eksiksiz güvenlik çözümü, gizliliğinizi, verilerinizi ve finansal varlıklarınızı VPN, ödeme koruması, parola koruması, bilgisayar temizleme, evde Wi-Fi izleme ve ebeveyn kontrolü gibi kapsamlı bir araç setiyle güvence altına alır.
  • Sosyal medya profillerinizi tercih ettiğiniz gizlilik düzeyine göre yapılandırmak için Privacy Checker kullanmaya başlayın. Bu, istenmeyen kişilerin hassas kişisel bilgileri bulmasını zorlaştıracaktır.
  • Wi-Fi ağınızı koruyun. Çoğu yönlendiricinin varsayılan bir kullanıcı adı ve parolası olduğundan, yönlendiricinizin varsayılan giriş bilgileri internette kolayca bulunabilir. Yeni bir şifre belirlemeyi ve yönlendiricinin donanım yazılımını güncellemeyi ihmal etmeyin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Microsoft’un “Geleceğin Sınıfını Yaratmak” Başlıklı Panelinde Hibrit Eğitimin Bugünü ve Geleceği Konuşuldu

Geleceğin Sınıfını Yaratmak” başlıklı Microsoft panelinde bir araya gelen öğretmen ve eğitim liderleri, hibrit ve uzaktan eğitimde öğrenci deneyiminin nasıl geliştiğini değerlendirdi....

A101 – 28 Ocak Perşembe Kataloğunda Hangi Teknolojik Ürünler Var?

TOSHIBA MARKA TELEVİZYONLAR TÜM A101 MARKETLERİNDE…Şık tasarımı ile öne çıkan TOSHIBA 58UL3A63DT 58” Ultra HD Smart LED TV, 4K ultra...

Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi olan Bitcoin'de yaşanan yükseliş trendi, bitcoin ve dijital para madenciliğine olan ilgiyi de artırmayı sürdürüyor. Dijital para...

Dijital Fonlama 2020’de Vites Büyüttü

Son yıllarda girişimciler için alternatif bir finansal pazar haline gelen kitlesel fonlama, pandeminin de etkisiyle 2020’de yükselişini sürdürdü. Halihazırda 24 bini aşan üyesiyle,...

Online Doktor Hizmeti Sunan Bulutklinik’in Hasta Sayısı Pandemi Sürecinde Bir Milyona Yaklaştı

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı 2021 Ocak ayı itibariyle bir milyona...