Ana SayfaGoogleCan Sıkıntınızı Geçirecek 10 Web Sitesi - 5

Can Sıkıntınızı Geçirecek 10 Web Sitesi – 5

İlk 5… Peki diğer yazılar nerede dersen sevgili okurcum;
1. Can Sıkıntınızı Giderecek 10 Web Sitesi -1
2. Can Sıkıntınızı Giderecek 10 Web Sitesi -2
3. Can Sıkıntınızı Giderecek 10 Web Sitesi -3
4. Can Sıkıntınızı Giderecek 10 Web Sitesi -4

  1. https://chronas.org : Dünya haritasını açıyor, öğrenmek istediğiniz detaylara ayarlıyorsunuz. Ve bölgede hangi yılda hangi savaşlar yaşanmış, nüfus nasıl değişmiş, hangi yönetimler hüküm sürmüş görebiliyorsunuz. Mobil uyumlu olmaması ve Türkçe olmaması üzücü ama bu bir engel mi?
  2. soundsslike.com : Haritalardan devam edelim. İstanbul haritasında istediğiniz bölgeye tıklayıp o semtlerde kaydedilmiş tüm sesleri (sokak müzisyenleri örneğin) dinleyebileceğiniz bir site. Sulukuleye muhakkak bakın. (Hangi bölge diye soruyorsan 2. Bölge Fatih ilçesi diyelim :))
  3. cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/geos/tu.html… : Lanet olası federaller! Tamamdır ciddi olalım. Efendim site CIA ait tüm ülkelerin demografik, ekonomik, coğrafi, tarihi ve bunlara ait istatistik bilgileri içeriyor. Üstelik sürekli güncellendiği için veriler hep taze!
  4. http://readsy.co : Hızlı okuma eğitimi almak isterseniz bir inceleyin derim. PDF dokümanlarının da yüklenebildiği sitede okumak istediğiniz yazıyı gözünüzü hiç kıpırdatmadan tek kelimeye odaklanarak okuyabiliyorsunuz. Sonuç? Hızlı okumayı öğrendiniz tebrikler!
  5. http://homestyler.com : Odasını düzenlemek isteyenler için çok iyi bir dizayn sitesi. IOS ve Android için uygulaması da olan site odanızı o renge boyasanız ne olur sorusuna yanıt veriyor.
  6. https://alternativeto.net : Bütün uygulama ve programların alternatiflerini bulmanızı sağlayan bir site. Öncelikli olarak da ücretli uygulamaların ücretsiz benzerlerini bulmayı sağlıyor. Buradan da anlıyoruz ki herkesin yedeği vardır sevgili okur…
  7. https://printfriendly.com : İnternette gördüğünüz bir içeriği, gereksiz yazı ve resimleri dahil etmeden yazdırabileceğiniz bir site. Ödevler için harika değil mi canım okur?
  8. https://geoguessr.com : Çok sıkıldıysanız harika bir etkinlik. Google’ın 3 boyutlu haritasında random bir yere gönderiyor ve sokakları, caddeleri gezerek, yapılara bakarak dünyanın neresinde olduğunuzu tahmin etme oyunu oynuyorsunuz.
  9. numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp… : Dünya üzerindeki iki şehri yaşam maliyetleri açısından karşılaştıran bir site. Ortalama kira fiyatlarından Starbucks fiyatlarına kadar tek tek inceleyebilirsiniz. Milano ile İstanbul’u kıyasladım… Şuan kara kara düşünüyorum sevgili okur.
  10. https://willrobotstakemyjob.com : Gelecekte robotlar işinizi elinizden alacak mı? Sitede mesleğinizi girdiğinizde size bu mesleği gelecekte robotların yapabilme ihtimalinin yüzde kaç olduğuna dair çeşitli bilgiler ile birlikte gösteren bir site. Sosyologlara bir şey olmuyormuş. 🙂

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER