Ana Sayfa Oyun CAT Meydan Okuma Videoları PAC-MAN İle Geri Döndü

CAT Meydan Okuma Videoları PAC-MAN İle Geri Döndü


İnternette büyük bir ilgiyle izlenen Cat meydan okuma videoları Pac-Man oyununa dayanan yeni bir video ile geri döndü. 20 Ekim Salı günü paylaşılan videoda Caterpillar makineleri bir kez daha manevra yetenekleri ve diğer yetkinlikleriyle izleyenleri hayran bıraktı. 2020 Caterpillar’ın 95’inci, Pac-Man oyununun ise 40’ıncı yılı olduğu için videoda bu oyun konsepti yer aldı. 

Pac-Man oyunu

İlk kez 1980’de bir video oyunu olarak başlayan Pac-Man farklı kuşakların büyük keyif alarak katıldıkları bir mücadele. Bu oyunun kahramanı olan Pac-Man içinde bulunduğu labirentteki noktaları yutarken kırmızı, pembe, mavi ve turuncu renklerdeki 4 hayaletten kaçınmaya çalışıyor.

Kırmızı hayalet Blinky ve turuncu hayalet Clyde sürekli Pac-Man’i kovalıyorlar. Pembe hayalet Pinky ve mavi hayalet Inky kendilerini belli bir mesafede konumlandırıyorlar. Oyuna üç hayatla başlayan Pac-Man hayaletler tarafından her yendiğinde hayatlarından birini kaybediyor. 10.000 puana erişmesi halinde ise bir hayat daha kazanıyor.

Kapsamlı hazırlık

Çekimden önce zorlu bir hazırlık süreci yaşandı. Video çekimi için oyun alanının hazırlanmasına D6, D6XE, D8T, D9T, D11, 825K & 773G makineleri katıldı. Labirentin inşasında da hepsi Cat Grade 3D teknolojisine sahip olan 336, 323, D6XE ve 150 makinelerinin yanı sıra 972M, 950GC, CS56, 259D3, 308 kullanıldı.

Bu hazırlık sırasında 70 kişi / saat çalışma yapılırken 4.800 ton toprak hafriyatı gerçekleşti. Boyutları 49,5 metreye 55 metre, duvar yüksekliği 1,2 metre olan bir labirent inşa edildi. Oyun alanı ekrandaki boyutlarından %19.040 misli büyük oldu.  

Oyuna beş adet uzaktan kontrol edilebilen 236D3 mikro yükleyici katıldı. Bütün makineler Cat’in Kiralama filosundan alındı. Canlandırılan Pac-Man ve 4 hayaletin uzunlukları ise 1,65 metre oldu.

Caterpillar Pac-Man meydan okuma videosu https://borusancat.com/campaign/cat-pacman adresinden izlenebilir.

Daha önceki videolarda kırılan rekorlar Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi

Cat meydan okumaları şimdiye kadar devasa bir jenga oyunundan çılgın bir domino kurulumuna kadar inanılmaz başarıları belgeledi. Dozer kullanan bir adamın olduğu dağdan, hareket eden bir sahada delik açmayı hedefleyen ikiz profesyonel golfçülere, Rio de Janeiro plajlarından Çin’deki dağın kenarındaki ücra bir köye kadar dünyanın her yerinde Caterpillar makineleri becerilerini sergiledi. Meydan okumalar iki kez Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Farklı konulara odaklanan videolarda operatörlerin ve makinelerin her gün karşılaştıkları benzersiz zorluklar temsil ediliyor ve Caterpillar ürünleri zorlukların üstesinden geliyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Eurasia Airshow 2020 Bu Yıl İnternetten Yapılacak

Bu yıl Brezilya'dan Bangladeş'e dünyanın tüm ülkelerinden geniş bir saat diliminde yapılacak Eurasia Airshow 2020, pandemi nedeniyle bu yıl 2-6 Aralık 2020...

Online Konser İzleyenlerin Sayısı 72.000 Kişiyi Aştı

2 bin kişi 1200'ün üzerinde konser izledi, 1400 saatlik yayın yapıldıDijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazaryeri Musixen, kullanıcı...

Ekin X Spotter ile Trafik Yönetimi 10 Kat Daha Kapsamlı Olacak

Gelecek nesil akıllı şehir çözümleri geliştiren Ekin Smart City Solutions, kapsamlı trafik yönetimi ve güvenlik çözümü Ekin X Spotter’ı tanıttı. Traffic ve...

“PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri” Turnuvasının Kazananları Belli Oldu

Dünyanın en popüler oyunlarındanPUBG MOBILE'ın bu sene ilki düzenlenen Türkiye turnuvası PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri'nde final karşılaşmaları gerçekleşti. Toplam 227 puanla tüm...

“Facebook İstanbul Topluluk Rehberi”, Küçük İşletme Önerileriyle Yeniden Yayınlandı

Facebook'un Türkiye'deki kültür-sanat topluluklarını desteklemek ve tanıtmak amacıyla geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Facebook İstanbul Topluluk Rehberi'nin "küçük işletme önerileri"ne yer veren yeni...