Ana Sayfa İnternet Finans Teknolojileri CEPTETEB’e Global Finance’tan “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” Ödülü

CEPTETEB’e Global Finance’tan “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” Ödülü

Uluslararası finans dünyasının yakından takip ettiği Global Finance Dergisi’nin her yıl düzenlediği ve en başarılı bankacılık hizmetlerini ödüllendirdiği “En İyi Dijital Banka Ödülleri 2020” kapsamında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülü Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital bankacılık platformu CEPTETEB’e verildi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ürün ve hizmet çeşitliliğinin yanı sıra inovatif özellikleriyle öne çıkan CEPTETEB ile bu ödüle layık görülmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Finans sektörünün önde gelen yayınlarından Global Finance Dergisi, Batı Avrupa’nın en iyi dijital bankalarını belirledi. Buna göre Türk Ekonomi Bankası (TEB), dijital bankacılık platformu CEPTETEB ile 2020 yılında Batı Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar arasında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülünün sahibi oldu.

Bankacılık sektöründe özellikle son yıllarda dijital ve mobil bankacılık giderek önem kazanırken, dijital kanallar üzerinden sunulan ürün ve hizmet çeşitliliği de arttı. Dijital bankacılık kanallarını 2000’li yılların başında hayata geçirerek bu alanda yatırım yapan ilk bankalar arasında yer alan TEB, dijital bankacılığa stratejik önem veriyor. TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, dijital bankacılık kanalları üzerinden sundukları yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirtiyor.

Gökhan Mendi: “Dijitale yatırım yapan ilk bankalardan biriyiz”

Teknolojinin hızla gelişmesi ve daha erişilebilir olmasıyla artık hayatın her alanında dijital bir dönüşüm yaşandığını belirten Mendi bankacılık sektöründe de hizmet sunma kanallarının farklılaştığını, dijital bankacılığın öneminin giderek arttığını ifade etti. Mendi, “Biz TEB olarak, dijitalleşmeyi hem çağın bir gerekliliği hem de iş dünyasında verimliliğin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Bu anlayışla dijital bankacılık kanallarımızı 2000’li yılların başında hayata geçirdik ve dijitale yatırım yapan ilk bankalardan biri olduk” dedi.

Bankacılık sektöründeki değişimlerin temelinde dijitalleşme ve teknolojik gelişmeler kadar müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin de oldukça etkili olduğunu belirten Mendi, “Müşteriler artık bankacılık işlemlerini her an, her yerden, kolay ve çabuk bir şekilde yapmak istiyor. Karmaşık, anlaşılması zor ürünlerden ziyade sade ve kolay kullanılabilir ürünleri tercih ediyor. Biz de 2015 yılında CEBTETEB markasını dijital bankacılık platformumuz haline getirdik. CEPTETEB’in yalın tasarımı, fonksiyonel yapısı ve pratik kullanımıyla müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolayca yapmalarını sağlıyoruz. Müşterilerimizin her kanaldan hizmetlerimize daha rahat ulaşmasını sağlamak amacıyla kullanım kolaylığı, yüksek güvenlik standartları ve zengin içerik sunuyoruz” diye konuştu.

Dijital kanalların kullanımı giderek artıyor

Dijital bankacılık kanalları kullanımının giderek arttığına dikkate çeken Mendi, konuya ilişkin olarak şu bilgileri verdi: “CEPTETEB’in müşteri sayısı bugün 1,3 milyonu geçti. Mobil bankacılık kanallarımızı kullanan müşterilerimizin sayısı ise 2 milyona yaklaştı. Dijitale yaptığımız yatırımlarla birlikte düzenli olarak online bankacılık kullanan müşteri oranı yüzde 65 iken, bu oran CEPTETEB müşterilerinde yüzde 90’a yükseliyor. Müşterilerimiz bankamızdan kullandıkları her dört krediden üçünün onayını dijital kanallardan vererek zamandan tasarruf ediyor. Bireysel müşterilerimizin kullandığı her iki krediden biri ise başvuru aşamasından onay sürecine kadar tamamen dijital kanallar aracılığıyla gerçekleşiyor. Özellikle 18-34 yaş arası müşterilerin dijital kanalları daha fazla kullandığını söyleyebiliriz.”

CEPTETEB’de kolaylık sağlayan uygulamalar

Mendi, “Dijital dünyada yenilikler bitmiyor. Bankacılık sektörü de bu yenilikleri en hızlı şekilde uygulayan sektörlerden biri. Tamamen tüketicilerin menfaatine olan bu yenilikleri sürekli takip ediyoruz ve özellikle finansal teknolojileri ürün ya da hizmet olarak nasıl sunabiliriz bunu araştırıyoruz” diye konuştu.

CEPTETEB’in en çok kullanılan hizmetlerinden Finans Koçu’nun artık mobil uygulamada da hizmete açıldığını belirten Mendi şunları söyledi: “Bu sayede kullanıcılar bütçelerini mobil ortamda yönetebiliyor ve bütçe analizi yapabiliyor. Bununla birlikte uygulamadaki Benim Gibiler alanı ile kullanıcılar harcama ve gelir detaylarını kendilerine benzer diğer kişilerle karşılaştırabiliyor, analiz bölümünden farklı tarihlerdeki gelir ve gider hesaplarını detaylı olarak kontrol edebiliyor, grafik seçeneklerinden harcama ve gelir detaylarını işlem bazında gözlemleyebiliyor.”

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,927TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan: “Elon Musk’ın Starlink Projesini Yakından Takip Ediyoruz”

Sentez Medya markalarından Satcom Vision, ilk video konferans etkinliğini Satcom Vision Digital adı altında ve "Salgın Dönemi ve Sonrasında Uydu Sektörü" teması...

Simülasyon VR ile Emlakta Alternatif Satış Kanalları Dönemi

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ İLE ADRİYATRİK ÖNÜNÜZE SERİLECEKCovid 19 pek çok sektörde iş yapış biçimlerini kökten değiştirdi. Emlak sektörü...

The Haunting: Bly Malikanesi’ni Mike Flanagan’dan Dinleyin

Netflix, Mike Flaganan ve Kate Siegel'in THE HAUNTING: BLY MALİKÂNESİ'nin 8 bölümüne dair detayları anlattığı özel bir video paylaştı

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi ile Televizyonunuzun Doğru Konumunu Bulun!

LG, artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) kullanan LG TV AR' App ile, tüketicilerin bir TV satın almadan önce, evlerinin hangi bölümünde nasıl duracağını,...

Cumhuriyet Coşkusu Dijitalde Kutlanacak

Vedubox ve Bi' Dünya İçerik, 29 Ekim'de Cumhuriyet galası düzenliyor. Online olarak gerçekleştirilecek galaya 1.000'in üzerinde genç katılacak.